• In English
 • Підрозділами ДСНС у період новорічних та різдвяних свят забезпечено негайне реагування на близько 2 тисячі надзвичайних подій
  опубліковано 11 січня 2016 року о 14:06

  З метою оперативного реагування на надзвичайні події та ситуації у період новорічних і різдвяних свят підрозділи ДСНС України буди переведені на посилений режим несення служби. Цілодобово на чергуванні перебувало близько 7 тис. чол. особового складу, було забезпечено негайне реагування на близько 2 тис. надзвичайних подій, врятовано 102 осoби, у тому числі: на пожежах – 83 особи, на водних об’єктах – 8 осіб, на туристичних маршрутах у гірській місцевості 11 осіб. Про це повідомив заступник директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук.

  Всього з початку 2016 року підрозділами ДСНС ліквідовано 1 тис. 945 пожеж, не допущено знищення вогнем 1 тис. 124 будівель і 60 од. техніки. Завдяки постійному моніторингу стану пожежної, техногенної безпеки, гідрологічної обстановки вдалося уникнути виникнення масштабних надзвичайних подій та ситуацій на території держави.

  Володимир Демчук повідомив, що у період з 8 по 10 січня на території України спостерігалося погіршення погодних умов. Через налипання мокрого снігу та обледеніння ліній електропередач сталося знеструмлення 135 населених пунктів в Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Херсонській та Черкаській областях. На цей час відновлено електропостачання 123 населених пунктів, продовжуються роботи щодо відновлення електропостачання 12 населених пунктів (Дніпропетровській – 1, Кіровоградській – 9, Одеській - 2).

  «Для евакуації транспортних засобів із снігових заметів було організовано чергування автомобілів підвищеної прохідності ДСНС. Зі снігових заметів рятувальниками вивільнено понад 220 транспортних засобів, евакуйовано та надано допомогу 410 особам. Крім того, з метою запобігання випадкам переохолодження та обмороження людей в період зниження температури повітря в державі розгорнуто та функціонує 3 тис. 340 пунктів обігріву, в яких надано допомогу понад 35 тис. 800 громадянам»,- сказав Володимир Демчук.

  У зв’язку з погіршенням погодних умов впродовж 11-13 січня заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України звернувся до громадян з проханням бути вкрай обережними під час перебування на вулиці, обмежити користування власним автотранспортом, не планувати поїздок на значні відстані та не вирушати у туристичні походи в гори, не виходити на кригу.