• In English
 • Олексій Павленко: Аграрний сектор подолає транзитну блокаду Росії
  опубліковано 06 січня 2016 року о 14:11

  «Транзитна блокада - це ще один виклик, який Росія кидає українському агросектору. Але в нас вистачає досвіду і можливостей для подолання подібних перешкод. Російське продовольче ембарго вже посприяло диверсифікації експортних ринків для українських виробників», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці у «Facebook».

  Міністр зазначив, що блокування транзиту Росією може негативно вплинути на торгівельні операції з Казахстаном, Азербайджаном, Вірменією, Киргизстаном, Таджикистаном, Туркменістаном та Узбекистаном.  Експорт аграрної продукції до цих країн складає близько 4% від загального експорту сільськогосподарської продукції  з України. Однак немає сумнівів, впевнений він, що в найкоротші строки Україна знайде альтернативи російському транзиту.

  «Своїми діями Москва не нашкодить нікому, крім себе. Кожним подібним рішенням країна-агресор сприяє власній економічній ізоляції, а нас мотивує швидше досягти бажаної мети - повної економічної незалежності від Росії», - наголосив Олексій Павленко.

  Голова відомства додав, що обмеження транзиту через свою територію є черговим свідченням ігнорування Росією міжнародних норм та принципів.  Адже заборона РФ на транзит українських вантажів не тільки суперечить нормам СОТ та Договору про зону вільної торгівлі між СНД, але є черговим підтверженням агресії Москви у гібридній війні проти України.