• In English
 • Зменшене споживання комунальних послуг не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, - Сергій Савчук
  опубліковано 06 січня 2016 року о 12:34

  Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період. На цьому наголосив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук. Водночас він акцентував на безпідставності чуток про те, що в разі невикористання всього обсягу газу (чи іншої послуги) доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону.

  «Розмір субсидії розраховується, виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг, - наголосив Сергій Савчук. - Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Тож не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги, зокрема - холодну воду, електроенергію, на які надається субсидія».

  Сергій Савчук наголосив, що сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на  рахунки  виконавців/виробників комунальних послуг для оплати  їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

  «Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання», - підкреслив Голова Держенергоефективності.

  При цьому він наголосив, що споживати комунальні послуги економно – вигідно: «Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все одно будете користуватись субсидією».

  «Зараз вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії, - повідомив Сергій Савчук. - Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг».

   

  Більше інформації про субсидії можете знайти тут: http://www.mdi.org.ua/805.