• In English
 • Олексій Павленко: Запровадження ЗВТ між Україною та ЄС не вплине на механізм дії квот
  опубліковано 06 січня 2016 року о 11:47

  З введенням ЗВТ між Україною та ЄС механізм дії квот не зазнає коректив. Як і раніше, використання тарифних квот відбуватиметься за двома алгоритмами. Для переважної більшості товарів квоти надаватимуться за принципом «живої черги» (перший прийшов, перший обслуговуєшся). Для обмеженого переліку товарів  імпортер з ЄС має отримати ліцензії у відповідних органах Євросоюзу. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації в інтернет-виданні «Сегодня.ua».

  За словами Міністра, з 1 січня 2016 року ставки ввізних мит для українських товарів залишаться фактично на тому ж рівні, що наразі діють у рамках Автономного преференційного торгового режиму. 

  «Нагадаю,  що з 23 квітня 2014 року ЄС вже скасував мита на 83,4% товарних позицій для української сільгосппродукції. Перелік товарів, які підпадають під тарифні квоти, не  зміниться. Водночас розмір деяких квот може бути збільшений (наприклад, пшениця, м’ясо птиці та консервовані томати)», - зазначив голова відомства.

  Також Олексій Павленко зауважив, що квоти, надані на 2015 рік Євросоюзом Україні, по деяких позиціях аграрної продукції майже вичерпані. Станом на кінець грудня 2015 року повністю вичерпано річні квоти на мед, ячмінну крупу та борошно, оброблене зерно, зернові злаки, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, овес. Також використана річна квота на кукурудзу та пшеницю, 3 квартальні основні квоти на м`ясо птиці по 4 тис. тонн та майже вичерпані квоти по ячменю (194,2 тис. тонн з 250 тис. тонн).

  «Водночас по багатьох позиціях квоти навіть не використовувалися. У переліку незаповнених квот – баранина, і цукрові сиропи, крохмаль, висівки, гриби, цукрова кукурудза, часник, продукція з обробленого молока та масла. Це ті категорії товарів, на які немає конкуренції серед українських виробників і ми переконливо рекомендуємо вітчизняним аграрним підприємствам обміркувати можливості виробництва вказаної продукції, квоти на яку як у минулому році, так і зараз продовжують лишатися незаповненими», - наголосив Міністр Олексій Павленко.