• In English
 • НКРЕКП: Набрав чинність алгоритм розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання постачальників природного газу
  опубліковано 31 грудня 2015 року о 11:14

  Алгоритм розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання постачальників природного газу, на яких покладені спеціальні обов'язки, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 № 2516, сьогодні офіційно оприлюднений в «Офіційному віснику України» за № 102, ст. 3567.

  Цей Алгоритм набрав чинності з дня його офіційного опублікування.

  Зазначений алгоритм установлює порядок розподілу уповноваженим банком коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання постачальників природного газу, на яких покладені спеціальні обов'язки, що надходять за використаний природний газ від побутових споживачів та релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності), виробників теплової енергії в рамках виробництва теплової енергії для релігійних організацій та надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню. А також визначає механізм розрахунку постачальниками природного газу, на яких покладені спеціальні обов'язки, нормативів перерахування коштів на поточні рахунки операторів газотранспортної та газорозподільних систем, газопостачальних підприємств та на поточні рахунки із спеціальним режимом використання оптових продавців, що здійснюють продаж природного газу газопостачальним підприємствам.

  Дія цього Алгоритму не поширюється на відносини, пов'язані з остаточним розрахунком газопостачального підприємства та його структурних підрозділів із оптовим продавцем природного газу, операторами газотранспортної та газорозподільних систем відповідно до умов укладених договорів та погашенням заборгованості споживачів за спожитий природний газ.

  Розраховані газопостачальним підприємством нормативи перерахування коштів подаються до НКРЕКП щомісяця до п'ятого числа місяця, що передує розрахунковому періоду.

  При цьому втрачає чинність постанова НКРЕ від 02.08.2012 № 1000 «Про затвердження Алгоритму розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання гарантованих постачальників природного газу».

  Постанова № 2516 зареєстрована у Міністерстві юстиції України 04.12.2015 за № 1505/27950.

  Також варто зазначити, що постанова № 2516 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua,  а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕКП».