• In English
 • Олексій Павленко: Дзеркальними санкціями Уряд збалансує торгівельну політику з РФ
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 17:45

  Україна запровадить дзеркальні санкції щодо окремих товарних груп з РФ у перший день після вступу в дію рішень про ембарго російського Уряду до товарів з України.

  Так Міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко прокоментував прийняття двох постанов Уряду України про заборону ввезення на митну територію держави товарів з РФ та щодо ставок ввізного мита на товари з цієї держави.

  За його словами, запровадження дзеркальних санкцій дозволить Україні збалансувати двосторонню торгівельну політику. «Обсяг аграрного експорту, на який РФ збирається запровадити ембарго, за 10 міс. 2015 року становив 116,4 млн. дол., або 1% у загальному експорті аграрної продукції. Водночас загальний обсяг аграрного імпорту до України з РФ, який підпадатиме під дзеркальну заборону за 10 міс. ц.р. становив 118,8 млн. дол. Таким чином Україна компенсує експортні втрати за рахунок імпортних обмежень», - наголосив Олексій Павленко.

  За його словами, більшість товарів, що імпортуються до України з РФ, є продукцією транснаціональних компаній, виробничі об’єкти яких розповсюджені по усьому світу, у тому числі і у Європі. Павленко вважає, що двостороннє ембарго стимулюватиме ці компанії розглядати можливість переносити виробничі потужності на територію України.

  Довідково:

  Серед основних товарних груп, що імпортуються до України з РФ і підпадають під ембарго, є екстракти, есенції та розчинна кава (22%), цигарки з фільтром (18%), жувальна гумка, харчові добавки (9%), шоколадні батончики та інші шоколадні вироби (9%), чаї (5%), кава смажена (5%), корми для тварин (2%).