• In English
 • Наталія Яресько: Ухвалений Парламентом Держбюджет-2016 забезпечує всі оборонні та соціальні потреби держави
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 12:33

  Ухвалений Верховною Радою Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік» базується на тих макроекономічних показниках, які Міністерство фінансів заклало у проект бюджету, та, незважаючи на скорочення прогнозної видаткової частини, забезпечує всі оборонні та соціальні потреби держави. На цьому наголосила Міністр фінансів України Наталія Яресько на брифінгу 30 грудня у Будинку Уряду.

  Вона повідомила, що у цілому Держбюджет-2016 ухвалено Парламентом з прогнозом доходів 595,1 млрд. грн., що на 6 млрд. грн. менше, аніж було закладено у проект бюджету, з прогнозом видатків 667,8 млрд. грн., що також на 6 млрд. грн. менше, аніж Міністерство планувало раніше.

  «Незважаючи на скорочення видаткової частини порівняно з тим обсягом, що ми закладали у проект, Держбюджет-2016 забезпечує всі оборонні та соціальні потреби держави», - наголосила Наталія Яресько.

  За її словами, видатки на оборону та безпеку відповідно до Закону складуть 5% ВВП, або 113,6 млрд. грн. (у 2015 році – 97,6 млрд. грн.); видатки на озброєння і військову техніку – 18 млрд. грн., фінансування національної поліції – 14,7 млрд. грн.

  Міністр повідомила, що Держбюджетом на будівництво житла для військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ за різними програмами передбачено 1,15 млрд. грн. На будівництво житла для сімей загиблих воїнів АТО заплановано 300 млн. грн.

  Наталія Яресько підкреслила, що підвищення соціальних стандартів для населення становитиме 12,5% при прогнозній інфляції 12% (у 2015 році – 13% при прогнозній інфляції 44%). Видатки на соціальний захист та забезпечення збільшаться на 167 млрд. грн. до сукупних 245 млрд. грн.

  За її словами, значна частина соціальних видатків буде спрямована на покриття дефіциту Пенсійного фонду внаслідок зменшення надходжень ЄСВ. 

  Крім того, буде започатковано важливий процес підвищення адресності надання соціальної підтримки та верифікації соціальних видатків.

  Водночас, підбиваючи підсумки поточного року, Наталія Яресько підкреслила: «Ми провели бюджетну політику так, що не маємо ані заборгованостей на зарплати та пенсії, ані заморожених видатків. Більше того – ми вже повертаємо деякі борги, які були взяті раніше, наприклад, заборгованість перед бізнесом щодо відшкодування ПДВ».