• In English
 • На Тернопільщині для учасників АТО відвели майже 600 гектарів земель
  опубліковано 28 грудня 2015 року о 17:55

  У Тернопільській області 2317 учасників АТО отримали дозволи на розробку проектів землеустрою для відведення земельних ділянок. Військовим нададуть землі загальною площею майже 600 гектарів. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду. Загалом на Тернопільщині виявили бажання отримати землю 2 694 учасники АТО.

  Військовослужбовці використають 1070 земельних ділянок площею 110 га для ведення індивідуального садівництва (92 % з них розташовані поблизу обласного центру м. Тернополя). Для будівництва та обслуговування житлових будинків і господарських споруд виділили 971 ділянку площею майже 65 га (81% яких розміщені на території м. Тернополя). Ще 276 ділянок площею більше 400 га військовим нададуть для ведення особистого селянського господарства.

  Вже оформили права на землю 1020 учасників антитерористичної операції. У власність військові отримали ділянки загальною площею 130 гектарів.

  «Землевпорядники Тернопільщини резервують землі, для того, щоб в повному обсязі задовольнити потреби учасників АТО. Разом з органами місцевого самоврядування створено перелік земельних масивів, що можуть бути передані у власність», - зазначає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.

  На сьогодні площа 254 масивів, внесених до резерву земель для учасників АТО, становить 2308 гектарів.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.