• In English
 • Міністерство інфраструктури обговорює з Єврокомісією питання лібералізації автомобільних перевезень
  опубліковано 28 грудня 2015 року о 17:24

  Міністерство інфраструктури продовжує діалог з Єврокомісією, присвячений питанням реформування транспортного сектору України, реалізації спільних заходів у рамках виконання Угоди про асоціацію з інтеграції транспортної системи України до європейської. Важливо, що Єврокомісія розглядає транспортну мережу як основу економіки та найважливіший компонент якості життя громадян.

  Після двосторонніх зустрічей Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського з Єврокомісаром з питань мобільності та транспорту Віолеттою Бульц та Єврокомісаром з питань політики сусідства та розширення Йоханесом Ханом (14 вересня, м. Брюссель), спілкування  продовжується у форматі листування.

  Так, у своєму спільному листі члени Європейської Комісії дали високу оцінку досягнутому Міністерством прогресу у реформуванні галузі та вкотре запевнили у своїй підтримці.

  У контексті започаткування зони вільної торгівлі с ЄС з 1 січня 2016 року українська сторона неодноразово підкреслювала обмежені можливості дозвільної системи  двосторонніх квот на  вантажні автомобільні  перевезення і необхідність лібералізації таких перевезень. У листі сторона ЄС ще раз підкреслила, що питання автомобільних перевезень є компетенцією кожної країни-члена ЄС окремо. Однак, незалежним європейським консультантом проведено дослідження економічних наслідків можливого укладення  рамкової угоди між Україною та ЄС у галузі автомобільного транспорту.  Як наступний крок Комісія може вивчити варіанти перегляду кількості квот та розглянути питання транзитних дозволів, що не матиме прямого впливу на європейських транспортних операторів, але в той же час відкриє нові можливості для українських.

  Також у листі підкреслюється необхідність для України зосередитися на реформі державних підприємств у транспортному секторі. ЄС і держави-члени мають значний досвід проведення таких змін і готові надавати консультації з цих питань.

  Члени Європейської Комісії підкреслили, що остання прагне підтримувати Україну наявними інструментами фінансування, щоб покращити транспортне сполучення з Європейським Союзом та посилити загальну ефективність транспорту в Україні. Комісія готова доопрацювати процедури Європейських фондів, щоб полегшити країнам – не членам ЄС доступ до фінансування інфраструктурних проектів обопільного інтересу.