• In English
 • У МВС підбили підсумки 2015 року у сфері закупівель через систему ProZorro
  опубліковано 28 грудня 2015 року о 14:04

  Завдяки прозорості торгів на електронному майданчику за деякими показниками вдалося досягнути зниження цін на придбані ресурси на 20 відсотків. Водночас Міністерство неухильно продовжує втілювати базові засади державних закупівель, підтверджуючи на практиці ефективність використання бюджетних коштів та їхню істотну економію.

  Упродовж серпня-грудня 2015 року Міністерством внутрішніх справ України було здійснено 25 процедур електронних редукціонів на базові матеріальні ресурси – формений одяг, засоби індивідуального захисту, транспорт, пальне, озброєння.

  Здійснення торгів з допомогою електронного майданчика "ProZorro" дозволило визначити найбільш конкурентні ціни. Результати моніторингу вартісних, кількісних параметрів закупівель свідчать про те, що МВС вдалося досягти одного з найнижчих рівнів цін серед всіх замовників сектору оборони та безпеки України на товари матеріально-технічного та ресурсного призначення для військових/правоохоронних підрозділів.      

  Зокрема, досягнутий рівень цін на пальне становив: для бензину А-95 - 17,08 грн./літр, бензину А-92 – 15,98 грн./літр та дизельного палива – 15,77 грн./літр. Ці ціни є суттєво нижчими за середньо-ринковий розмір цін на дату закупівлі.

  За підсумками додаткової закупівлі пального, яка завершилась 23 листопада ц.р. укладанням господарських договорів з переможцями процедури, Міністерство отримало змогу придбати пальне за ще нижчими цінами. Так, літр бензину А-95 обійшовся у 16,68 грн., бензину А-92 – 15,66 грн./літр,  дизельне паливо – 15,03 грн./літр. У результаті переговорної процедури ціну бензину А-92 вдалося ще знизити – до 15,63 грн./літр.

  При цьому все пальне відпускається для МВС через талони з необмеженим терміном дії та можливістю заправки автотранспорту на будь-якій з автозаправних станцій розгалуженої мережі постачальників на території Україні.

  Таким чином, система електронних редукціонів дала змогу придбавати пальне за цінами, які майже на 20 відсотків нижчі за середньо-ринкові. Крім того, при закупівлі бензинів і дизпалива лише впродовж вересня-листопада вдалося досягти економії коштів у 53,7 млн. грн. У цілому за підсумками року економія за цим ресурсним напрямом сягнула 77,4 млн. гривень. При закупівлі форменого одягу для правоохоронців економія сягнула більше 14 млн. гривень.

  Внаслідок проведеної міжнародної роботи з іноземними партнерами (з числа країн-членів НАТО), відповідно до законодавства у сфері міжнародної діяльності з постачання товарів військового призначення, МВС вдалося закупити засоби озброєння та набої за цінами, що є нижчими навіть за запропоновані вітчизняними експортерами, які мають багаторічний досвід поставок даної продукції. Також досягнутий рівень цін є нижчим за ціни вітчизняних виробників аналогічної продукції військового призначення.       

  Слід зазначити, що в умовах реформування вітчизняної правоохоронної системи для належного оснащення органів Національної поліції спеціалізованим автотранспортом і виконання завдань з охорони публічного порядку, МВС закупило майже 300 легкових автомобілів, 25 автобусів спеціалізованого призначення, а також 25 автомобілів для перевезення ув’язнених осіб. 

  У цілому за підсумками року Міністерством з базових напрямів ресурсного оснащення проведено закупівлі речового майна (форменого одягу) на 176, 6 млн. гривень. Бензину та дизельного палива відомство придбало на 420, 4 млн. гривень, спеціалізованого автотранспорту – на 225,6 млн. гривень, засобів індивідуального захисту та активної оборони – на 133,3 млн. гривень, озброєння та боєприпасів – на 219,1 млн. гривень.