• In English
 • Міністерство інфраструктури готується до аудиту Міжнародної морської організації
  опубліковано 25 грудня 2015 року о 11:54

  14-18 грудня Україну відвідала консультаційна місія Міжнародної морської організації (ІМО). Представники ІМО, Красімір Мартинов та Марін Петров мали на меті ознайомитись зі станом виконання Україною функцій держави прапору, держави порту та прибережної держави. Це необхідно для підготовки до аудиту з боку ІМО, який стане обов’язковим з 2016 року.

  В організації роботи місії взяли участь представники Міністерства інфраструктури, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція), ДУ «Держгідрографія», ДП «Класифікаційне товариство «Регістр судноплавства України», Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків та ДП «Адміністрація морських портів України».

  Міжнародні спеціалісти ознайомились з національним законодавством у сфері безпеки судноплавства і запобігання забрудненню морського середовища, а також загальним станом виконання конвенцій ІМО. Члени місії мали змогу спостерігати, як вимоги конвенцій виконуються на практиці в Одеському морському порту, Центрі регулювання руху суден та лоцманській станції, Службі капітана порту, дипломно-паспортному відділі та у Державному морському координаційно-рятувальному центрі.

  18 грудня на заключній нараді місією були надані висновки за результатами своєї роботи.

  В цілому представники ІМО позитивно оцінили діяльність підприємств, що забезпечують виконання функцій Морської адміністрації, та відзначили високий професійний стан фахівців Міністерства, Укрморрічінспекції та державних підприємств. В той же час члени місії особливо відзначили відсутність в Україні єдиної Морської адміністрації, яка могла б в повному обсязі забезпечити приєднання до міжнародних стандартів, а також нести консолідовану відповідальність перед іншими морськими державами та ІМО. Наразі її функції розподілені між декількома організаціями, а в деяких випадках дублюються.

  Звіт про результати роботи спеціалістів буде направлено до ІМО. Очікується, що наступна місія працюватиме в Україні орієнтовно через 6-8 місяців. За цей час Україні необхідно буде врахувати коментарі консультантів та забезпечити повне виконання функцій держави прапору, держави порту та прибережної держави відповідно до конвенцій та інших інструментів ІМО.