• In English
 • Українські університети, наукові установи отримали доступ до електронних баз наукових даних - інструменту для підвищення ефективності дослідницької роботи
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 18:40

  23 грудня 2015 року підрозділ наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters провідного світового постачальника аналітичної інформації для бізнесу та науки оголосив про надання своїх флагманських інформаційних ресурсів українському Консорціуму e-VERUM, до складу якого увійшли 100 українських університетів та наукових установ.

  Доступ до інформаційних ресурсів підрозділу наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії дозволить посилити присутність України на світовій науковій арені та підвищити рівень українських наукових публікацій. Як зазначив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, оскільки Україна обрала євроінтеграційний напрям руху, наука має стати одним із ключових елементів цієї інтеграції. При цьому наявність у вітчизняних університетів та наукових установ можливостей користуватись визнаними професійним науковим середовищем базами даних є необхідною умовою ефективного міжнародного науково-технічного співробітництва.

  За словами Максима Стріхи новим Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», який було схвалено Верховною Радою України 26 листопада 2015 року, передбачено можливість надання грантів на забезпечення доступу до електронних баз наукових даних. «Міністерство у 2016 році планує розпочати надавати таку підтримку»,- повідомив заступник Міністра.

  Максим Стріха зауважив, що університетам та науковим установам не слід забувати про забезпечення можливості доступу власних співробітників та студентів до професійних наукових інформаційних ресурсів. «В першу чергу, це має бути їхньою ініціативою, що й демонструє ідея утворення консорціуму e-VERUM», - додав заступник Міністра.

  Член Виконавчого комітету консорціуму e-VERUM Тетяна Ярошенко зазначила, що партнерство з Thomson Reuters зробить значний внесок у науковий розвиток України та допоможе досягти більшої присутності на світовій науковій арені, а значить, підтримає європейський вектор розвитку України.

  У консорціумі впевнені, що ця співпраця підвищить наукову та публікаційну активність і продуктивність науковців, виведе міжнародне наукове співробітництво українських університетів і наукових установ на новий рівень, а також простимулює надходження фінансування дослідницьких проектів за рахунок грантів і наукового співробітництва. Керівництво університетів, наукових установ, Міністерства освіти та науки та Національної академії наук України тепер матимуть інструменти для стратегічного планування наукового розвитку освітніх і наукових організацій, а також управління ним.

  Міністерство освіти і науки і Національна академія наук України підтримують діяльність консорціуму e-VERUM та його стратегічне партнерство з Thomson Reuters. Передплата рішень підрозділу наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters фінансується як за рахунок власних коштів українських університетів і наукових установ, так і міжнародними спонсорами.