• In English
 • Наталія Микольська: Казахстан і надалі працюватиме з Україною за правилами міжнародної торгівлі
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 18:10

  У рамках Конференції міністрів СОТ українська делегація провела ряд двосторонніх переговорів. Зокрема з Казахстаном. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

  «Казахстан одна з країн, яка нас підтримує. Ця країна не застосовуватиме до України обмеження, такі як застосовує Російська Федерація. Та не виходитиме з зони вільної торгівлі в рамках СНД. Тобто ми отримали запевнення того, що  Казахстан і далі  працює з нами за правилами міжнародної торгівлі», - підкреслила вона. Крім того, за її словами, було досягнуто домовленості щодо роботи над виробничою кооперацією між підприємствами двох країн.

  «Для того, щоб в Україні виробляти товари для постачання на ринок Європейського Союзу, а в Казахстані для того, щоб постачати для ринки країн Азії», - підкреслила Наталія Микольська.

  Також відбулася окрема зустріч з представниками Уряду Туреччини:«Була досягнута домовленість в кількох глобальних речах. Зокрема, ми проводитимемо торгівельну місію в Туреччину, за участю Міністра економічного розвитку і торгівлі та Міністра аграрної політики та продовольства, з українським бізнесом. Для того, щоб збільшити кількість  контактів між українським і турецьким бізнесом і для того, щоб збільшити обсяг експорту».

  В цілому Україна брала активну участь в Конференції міністрів СОТ. 

  «Наша делегація відпрацювала досить активно для того, щоб ті питання, які були для нас вкрай важливі були в цій декларації», - зазначила Наталія Микольська і додала, що Міністерська конференція – це найвищий орган Світової організації торгівлі, де приймаються кардинальні і найбільш важливі рішення для всіх членів цієї організації.

  Серед важливих для України рішень зазначених в декларації, Наталія Микольська назвала визнання особливого статусу країн, які нещодавно приєдналися до СОТ.

  «Тобто Україна, коли приєдналася в 2008 році до СОТ, прийняла на себе ряд зобов’язань щодо зниження ставок в’їзних мит, лібералізувала доступ на свій ринок іноземних товарів і послуг. І для нас вкрай важливо, щоб це і далі враховувалось в роботі СОТ», - підкреслила вона.

  Вона також додала, що важливими були і сільськогосподарські питання. Заступник Міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції ВладиславаРутицька зазначила: «Є важливі принципові рішення. Зокрема, нових експортних субсидій не буде. Це принципова перемога також для України. Це стає для нас більшою конкурентною перевагою. Водночас не слід сподіватися, що це буде швидко. Ефект настане через 5 років». Так практику субсидій, які надавалися на експорт сільськогосподарської продукції розвинуті  країни завершують наприкінці 2022 року, країни з економіками, що розвиваються - до 2023 року, і  найменш розвинуті країни - до 2030 року.