• In English
  • У ДСНС обговорили питання функціонування системи цивільного захисту в умовах децентралізації влади
    опубліковано 24 грудня 2015 року о 13:31

    24 грудня в ДСНС України під головуванням Першого заступника Голови Служби Олега Мельчуцького відбувся науково-практичний семінар щодо функціонування Єдиної державної системи цивільного захисту в умовах реформування місцевих органів виконавчої влади. Участь у заході взяли члени робочої групи ДСНС щодо удосконалення системи цивільного захисту в  умовах реформування місцевого самоврядування, представники структурних підрозділів апарату та територіальних органів ДСНС, місцевих органів виконавчої влади.

    Під час семінару Перший заступник начальника ГУ ДСНС України у Донецькій області Олексій Мігрін поінформував присутніх про стан реалізації пілотного проекту щодо створення системи захисту населення та території в новостворених громадах Донецької області. Пілотний проект реалізується в рамках Меморандуму про співпрацю між ДСНС і Донецькою облдержадміністрацією, що був підписаний у вересні цього року. Відповідно до цього Меморандуму в області вже розпочато реалізацію Плану з реформування системи цивільного захисту регіону: створено 3 територіальні громади, відпрацьовуються питання щодо взаємодії підрозділів ДСНС Донецької області та органів місцевої влади. Загалом на території області функціонуватиме 38 громад.

    У ході семінару учасники також обговорили питання функціонування територіальних громад в Україні та їх повноважень у сфері цивільного захисту населення, утворення місцевої пожежної охорони в регіонах, їх взаємодії із підрозділами оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. Робота щодо формування ефективної системи цивільного захисту в умовах децентралізації влади триватиме й надалі.