• In English
 • Держархбудінспекція пропонує внести зміни до Закону "Про архітектурну діяльність" щодо підстав зупинення та відновлення ліцензій
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 10:54

  Науково-експертна рада Держархбудінспекції 23 грудня підтримала пропозиції ДАБІ щодо внесення змін до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» стосовно визначення особливостей здійснення господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності.

  Зокрема, до закону пропонується включити визначення чітких підстав для зупинення та відновлення дії ліцензій на створення об’єктів архітектури. Серед підстав зупинення дії ліцензії - аварія на будівництві, порушення вимог нормативно-правових актів, будівельних норм та нормативних документів у сфері містобудівної діяльності, незабезпечення своєчасного оформлення та ведення виробничої та виконавчої документації, застосування неякісних будівельних матеріалів тощо.

  Підставами для відновлення дії ліцензії стане акт про усунення порушень ліцензійних умов, складений за результатом проведеної органом ліцензування позапланової перевірки за заявою ліцензіата.

  Таким чином, встановлення таких підстав для зупинення та відновлення дії ліцензії стане кроком назустріч будівельникам, оскільки надасть їм можливість продовжити будівельну діяльність після усунення порушень ліцензійних умов, які неможливо усунути у процесі провадження будівельної діяльності, не застосовуючи процедуру анулювання ліцензії.