• In English
 • Служба зайнятості надала послуги 18,6 тис. демобілізованим учасникам АТО з початку року
  опубліковано 23 грудня 2015 року о 17:17

  З початку року 18,6 тис. безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців із зони проведення антитерористичної операції отримали послуги служби зайнятості щодо працевлаштування, профорієнтації, перенавчання та допомоги у відкритті власної справи. Про це заявила в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального  апарату) Наталія Зінкевич під час першого засідання Консультативної групи з адаптації на ринку праці демобілізованих учасників АТО.

  «У поточному році ми провели значну роботу щодо інформування демобілізованих військовослужбовців з питань реєстрації та отримання соціальних послуг у військових частинах та військкоматах. В усіх центрах зайнятості створені інформаційні куточки для учасників АТО, встановлені носії інформації про вакансії, у тому числі з вільним доступом до мережі Internet. У перші дні після реєстрації у службі зайнятості, для даної категорії населення проводяться спеціальні семінари та тренінги за сучасними методиками, що спрямовані на їх соціальну адаптацію. Також у центрах зайнятості запроваджено поіменний моніторинг таких осіб, контроль та аналіз надання їм соціальних послуг. За кожною особою закріплений фахівець центру зайнятості, який здійснює його подальший соціальний супровід», – поінформувала Наталія Зінкевич.

  За її словами, майже усі клієнти служби зайнятості з числа учасників АТО отримують допомогу по безробіттю, на постійні робочі місця було працевлаштовано майже 3 тисячі військових, 1,5 тисячі проходили перенавчання на затребувані ринком праці професії, 1,2 тисячі брали участь у роботах тимчасового характеру. При цьому, як зазначила Н.Зінкевич, 1141 демобілізований учасник АТО отримав від служби зайнятості консультаційну допомогу та кошти на відкриття власної справи.

  В.о. Голови служби зайнятості зазначила, що з 1 по 10 грудня 2015 року було проведено всеукраїнську декаду зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО. Всього за період декади зайнятості було проведено майже 2,3 тис. заходів, учасниками яких стали понад 39 тис. осіб, з яких 10,7 тис. учасників АТО. Упродовж декади 580 учасників АТО отримали направлення на працевлаштування, з них 118 осіб вже працюють на постійних робочих місцях, 66 осіб направлені на професійне навчання, 186 особи залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

  Наразі при Державній службі зайнятості розпочинає роботу Консультативна група з адаптації демобілізованих учасників АТО на ринку праці. Ця група забезпечить розробку та впровадження ефективних механізмів швидкого реагування на проблеми зайнятості учасників АТО. 

  «З метою активізації зусиль Державної служби зайнятості у працевлаштуванні учасників АТО, Консультативна група виконуватиме наступні завдання: забезпечення постійного висвітлення інформації щодо прав, соціальних гарантій та успішного працевлаштування демобілізованих військовослужбовців, запровадження щотижневого моніторингу працевлаштування учасників АТО, залучення транснаціональних компаній для працевлаштування даної категорії безробітних тощо. До роботи Консультативної групи ми залучаємо експертів, представників науково-дослідних установ та організацій», – зазначив голова Консультативної групи, колишній координатор МОП (Міжнародної організації праці) в Україні Василь Костриця.

  До складу Консультативної групи увійшли представники Державної служби зайнятості, представники Міністерства соціальної політики України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, Національної асамблеї інвалідів України, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України,  Програми офісу зв’язків НАТО в Україні, Федерації роботодавців Федерації, організацій профспілок та громадських організацій.

  До відома, для учасників АТО Державна служба зайнятості надає наступні послуги: пошук підходящої постійної або тимчасової роботи; пропонує взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру; індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги; сприяє в організації власної справи та надає кошти для початку підприємницької діяльності; проводить групові консультації – семінари з техніки пошуку роботи, тренінги, міні-ярмарки та ярмарки вакансій тощо; надає можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання (особам віком від 45 років); організовує професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації.