• In English
 • МІП: Альтернативна освіта - найважливіший крок з реінтеграції Криму
  опубліковано 23 грудня 2015 року о 15:37

  Міністерство інформаційної політики України організувало в інформаційному агентстві «Укрінформ» обговорення перспектив дистанційної шкільної освіти для кримчан та доступу кримських випускників до вищих навчальних закладів України.

  За словами радника Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар, забезпечення альтернативної освіти в Криму є ключовим елементом національних інтересів України.   

  «Вільний доступ до навчання в українських вищих навчальних закладах, а також реальне забезпечення потреб тисяч кримських школярів на дистанційне навчання та екстернат, є запорукою реінтеграції окупованого півострова», – зазначила Еміне Джеппар.

  Заступник керівника департаменту загальносередньої освіти Міністерства освіти та науки України Сергій Дятленко зазначив, що наступного року для кримських школярів буде організовано додаткову сесію ЗНО. За його словами, було зроблено бюджетний запит на 10 млн. грн. для забезпечення дистанційного навчання.

  У свою чергу експерти розповіли про зафіксовані правопорушення щодо кримських студентів, які навчаються в українських ВНЗ, та фактичну відсутність фінансування дистанційного навчання школярів.

  «Згідно з Законом України №425, який було прийнято 14 травня 2015 року, кримські студенти мають право на бюджетне місце, соціальну стипендію, безкоштовний гуртожиток, підручники та Інтернет. Має бути розроблений порядок надання державної цільової підтримки для того, щоб фактично запрацював Закон. В іншому випадку судові справи будуть на користь студентів», – підкреслив юрист громадської приймальні для кримчан Української Гельсінської спілки Максим Тимочко. 

  Учасники заходу домовились про регулярні зустрічі між активістами та представниками МОН для координації спільних зусиль у питанні забезпечення українською освітою кримчан. 

  У круглому столі взяли участь: Андрій Щекун – голова «Кримського центру ділового та культурного співробітництва «Українській дім»; Валентина Потапова – координатор освітніх програм ЦГП «Альменда»; Максим Тимочко - юрист громадської приймальні для кримчан Української Гельсінської спілки; Сергій Дятленко – заступник керівника загальносередньої освіти МОН України; Алла Рибалко – керівник відділу університетської освіти МОН України; Еміне Джеппар – радник Міністра інформаційної політики  України.   

  Захід відбувся у рамках реалізації Міністерством інформаційної політики України програми «Відкрита влада» та інформаційної кампанії «Крим – це Україна».