• In English
 • Володимир Демчишин взяв участь в урочистому відкритті газопроводу «Схід-Захід» у Туркменістані
  опубліковано 23 грудня 2015 року о 11:55

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин сьогодні, 23 грудня, взяв участь в урочистому відкритті газопроводу «Схід-Захід» у Туркменістані.

  Урочисті заходи проведено за участю Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова. Трубопровід «Схід-Захід» передбачається використовувати для забезпечення поставок газу в Європу.

  Введення в експлуатацію газопроводу «Схід-Захід» сприятиме виведенню значних ресурсів природного газу з центральної та південно-східної частини країни на узбережжя Каспійського моря.

  Нова інфраструктура відкриє нові можливості для експорту туркменського газу до Європи і матиме безперечний вплив на геополітичні розклади в регіоні.

  Українська сторона глибоко зацікавлена в реалізації спільних довгострокових проектів, спрямованих на диверсифікацію поставок енергоресурсів з території Туркменістану до країн Європи та України зокрема.

  Введення в експлуатацію газопроводу є стратегічно важливою перспективою для України щодо забезпечення енергетичної стабільності та незалежності від енергетичних ресурсів Російської Федерації.

  Довідково

  Поїздка Міністра відбувається на запрошення Міністра нафтогазової промисловості і мінеральних ресурсів Туркменістану  Мухамметнура Халілова.

  У рамках відрядження заплановано провести низку двосторонніх зустрічей з високопосадовцями Туркменістану, під час яких планується обговорити перспективні напрями українсько-туркменського співробітництва, а також можливість участі України в реалізації спільних довгострокових проектів у сфері енергетики.