• In English
 • На Львівщині в рамках проекту міжнародної технічної допомоги реконструювали прикордонний підрозділ
  опубліковано 23 грудня 2015 року о 10:24

  Учора на Львівщині на кордоні з Польщею в рамках проекту розвитку сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби Програми транскордонного співробітництва «Україна-Польща-Білорусь» був відкритий відділ прикордонної служби «Сянки». 

  Прикордонний підрозділ після повної реконструкції урочисто відкрили за участі першого заступника Голови Держприкордонслужби України генерал-лейтенанта Василя Серватюка та керівництва Львівської області. Також на захід завітали представники Бещадського відділу Прикордонної Варти Республіки Польща та взаємодіючих органів.

  Генерал-лейтенант Василь Серватюк привітав персонал з відкриттям підрозділу після реконструкції та вручив кращим військовослужбовцям і працівникам нагороди та відзнаки. Приємним та довгоочікуваним моментом також стало вручення шістьом військовослужбовцям підрозділу та членам їх сімей ключів від службових квартир у новозбудованому будинку для особового складу. 

  У ході урочистостей гостям відділу прикордонної служби було продемонстровано технічні засоби, що використовуються прикордонниками в охороні кордону. Зокрема техніку, яка отримана в рамках зазначеного міжнародного проекту, а саме патрульні автомобілі «Фольксваген Амарок» і «Дастер», снігоходи, квадроцикли та мікроавтобуси «Фольцваген».

  Загалом на облаштування відділу прикордонної служби «Сянки»  було спрямовано 8,4 мільйона гривень, з яких понад три мільйони використано на будівництво житла для військовослужбовців. У ході будівництва проведено реконструкцію 8 будівель та споруд адміністративно-житлового, господарчого та комунального призначення, виконано роботи по прокладанню мереж водопостачання та каналізації, повністю переобладнано мережу теплопостачання. Збудовано окремий шестиквартирний будинок для персоналу підрозділу.

  Відзначено, що прикордонники відділу «Сянки» забезпечують охорону українського-польського кордону, що проходить по руслу річки Сян. Охорона гірської ділянки держрубежу вимагає від «зелених беретів» постійної готовності та нестандартних підходів до несення прикордонної служби. Немало випадків затримань порушників державного кордону відбувається і на контрольному посту «Ужок», де прикордонники цілодобово несуть службу. 15 військовослужбовців відділу виконували завдання в районі проведення антитерористичної операції на сході України. Двоє з них були нагороджені державними та відомчими відзнаками.