• In English
 • Сергій Митрофанський взяв участь у урочистій церемонії з нагоди складання присяги волонтерами Корпусу миру США в Україні
  опубліковано 22 грудня 2015 року о 14:24

  22 грудня Заступник Міністра молоді та спорту Сергій Митрофанський взяв участь в урочистій церемонії з нагоди складання присяги волонтерами Корпусу миру США в Україні, що відбулась в м. Києві.

  Міністерство молоді та спорту співпрацює з Корпусом миру США в Україні в рамках реалізації проекту «Молодіжний розвиток», в ході якого до України прибувають волонтери зі Сполучених Штатів Америки, які протягом двох років живуть та працюють з українськими громадами в містах, містечках та селищах по всіх регіонах України.

  В Україні волонтери працюватимуть з трьома напрямками: розвиток у молоді життєвих навичок пов’язаних з фізичним та емоційним здоров’ям; підготовка молоді до самостійного життя та професійної діяльності; виховання відповідальних громадян шляхом залучення молоді до волонтерської діяльності. 

  Цього року в групі «Молодіжний розвиток» 21 волонтер. Ще до приїзду до України добровольці розпочали вивчати мову та знайомитись з базовими принципами та підходами до молодіжної роботи, прийнятими в Корпусі миру. 

  Група прибула до України 3 жовтня та пройшла тримісячну підготовчу програму  в Чернігові та Чернігівській області. Під час тренінгу, волонтери були об’єднані в групи по 5 чоловік. Щодня, слухачі підготовчої програми мали до 6 годин мовної та кілька годин технічної підготовки. Майбутні волонтери вчились працювати з дітьми та молоддю у школі, молодіжній організації, центрі соціальних служб та центрі реабілітації. У заключній частині тренінгу, волонтери підготували та провели молодіжний громадський проект. Разом з тим відбувався процес адаптації до культурних, побутових та професійних умов проживання в Україні.

  Після складання присяги волонтери роз’їхались по приймаючих громадах в більш ніж 20-ти областей України.   

  В ході зустрічі волонтери  Корпусу миру США мали змогу задати питання та поспілкуватись із заступником Міністра молоді та спорту Сергієм Митрофанським щодо державної молодіжної політики та ролі волонтерів в реалізації завдань, що стоять перед українською державою в сучасних умовах. 

  Під час урочистої присяги Сергій Митрофасникй привітав волонтерів в Україні та виступив з промовою від імені Міністерства молоді та спорту. «Ми високо цінуємо співпрацю з Корпусом миру США в Україні та щиро вдячні за внесок волонтерів Корпусу миру в розвиток громад в Україні. Особливу повагу заслуговує робота волонтерів у сільській місцевості, де в більшості не існує ефективних інструментів для роботи з молоддю та згуртування спільноти заради розвитку громад. В сучасній Україні волонтерство набуває особливого значення та подекуди є не тільки допоміжною але й рушійною силою змін. Наша мета сприяти розвитку волонтерства і це визначено як один з напрямків реформування молодіжної сфери», - відмітив Сергій Митрофанський.