• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
  опубліковано 22 грудня 2015 року о 12:53

  Обстановка в районі антитерористичної операції залишається напруженою. Прикордонники продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та бойовиками. 

  Минулої доби обстрілів блокпостів, де прикордонники несуть службу спільно з військовослужбовцями Збройних Сил, не було. У межах Луганської та Донецької області польоти безпілотних літальних апаратів не зафіксовано. На адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим прикордонниками фіксувалися прольоти двох російських літаків, які рухались вздовж адмінмежі над територією півострова. По даному факту поінформовано взаємодіючі підрозділи ЗСУ.

  На контрольному посту «Нелипівка» прикордонним нарядом спільно з співробітниками поліції був затриманий громадянин України, який причетний до діяльності незаконних збройних формувань. Його виявили під час перевірки документів за відповідною базою даних, коли той прямував на неконтрольовану територію.

  Вздовж лінії розмежування прикордонними нарядами та зведеними мобільними групами продовжуються заходи, направлені на припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Так, на контрольному посту «Новоайдар» зведеною мобільною групою затримано 2 вантажних автомобілі «МАЗ», які перевозили без належних документів близько 60 тонн  мінеральних добрив вартістю 550 тисяч гривень.

  Ще 2 транспортні засоби з продуктами харчування вагою 500 кілограмів правоохоронці зупинили в районі  населеного пункту Новотроїцьке, а також на блокпості «Верхньоторецьке». Автівки намагались потрапити на тимчасово непідконтрольну територію в об’їзд визначених дорожніх коридорів.

  На Донеччині прикордонниками на блокпості «Березове» затримано вантаж дитячих іграшок вартістю понад 13 тисяч гривень. Їх намагались переправити з тимчасово непідконтрольної території.

  Через контрольні пункти в’їзду/виїзду «Зайцеве» та «Новотроїцьке» прослідували 32 вантажні автомобілі з гуманітарною допомогою. Транспортні засоби перевозили понад 620 тонн продуктових наборів, дитячого харчування та питної води для жителів Донецької та Луганської областей від Світової продовольчої організації ООН і благодійного фонду «Доброта».