• In English
 • Питання лібералізації міжнародної торгівлі були в центрі уваги 10-ї Конференції міністрів СОТ, торговельні інтереси України враховано, - Наталія Микольська
  опубліковано 21 грудня 2015 року о 18:37

  З 15 по 19 грудня 2015 р. у м. Найробі (Республіка Кенія) пройшла чергова десята Конференція міністрів Світової організації торгівлі, яка вперше відбувалася на теренах Африканського континенту й тривала на день довше від запланованого.

  Конференція міністрів, яка є найвищим керівним органом цієї міжнародної організації та проводиться кожних два роки, стала важливим майданчиком для просування торговельних інтересів України, зокрема принципової позиції стосовно необхідності дотримання зобов’язань щодо лібералізації торгівлі.

  Як повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, за підсумками Конференції її учасниками було ухвалено Декларацію, в якій враховані і пропозиції України.

  Зокрема, у пункті 27 Декларації відзначається, що міністри членів СОТ визнають особливу ситуацію членів, що приєдналися до СОТ згідно зі ст. XII Угоди СОТ (так звана група RAMs – нещодавно приєднані члени, у т.ч. Україна), й беруть суттєві зобов’язання з доступу до ринку. Згідно з Декларацією, «ця ситуація буде враховуватися під час переговорів».

  Крім цього, учасниками Конференції міністрів ухвалено низку інших рішень, які склали так званий «Пакет Найробі» та стосуються покращення торгівлі сільськогосподарськими товарами. Основними рішеннями, що мають важливе значення для України, є наступні:

  - стосовно експортної конкуренції, що передбачає відмову розвинутих країн від застосування експортних субсидій у сільському господарстві з 2020 року;

  - про запровадження спеціального захисного механізму у торгівлі сільськогосподарськими товарами для країн, що розвиваються;

  - про державні резерви для цілей продовольчої безпеки.

  «Україна, як країна, що порівняно недавно вступила до СОТ, зробила вагомий внесок у лібералізацію торгівлі та здійснила суттєві поступки, зокрема, зобов’язалась не використовувати експортні субсидії на продукцію сільського господарства, – відзначила Наталія Микольська. – Тому, враховуючи значний експортний потенціал сільського господарства, наша країна зацікавлена у найшвидшому скасуванні іншими членами СОТ заходів, що спотворюють торгівлю у сільському господарстві, та подальшій лібералізації доступу на світовий ринок сільськогосподарської продукції. Це, у свою чергу, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних сільськогосподарських товарів на зовнішніх ринках».

   

  Докладніше про десяту Конференцію міністрів, у т.ч. ухвалені документи – за посиланням: https://www.wto.org/english/thewto_e/minist_e/mc10_e/mc10_e.htm