• In English
 • Арсеній Яценюк: Наступного року ЄС може остаточно відкрити двері для українських громадян. Межі єдиної Європи переходять на українсько-російський кордон
  опубліковано 21 грудня 2015 року о 17:35

  «Звіт Європейської Комісії означає, що вже в наступному році ЄС зможе остаточно відкрити двері для безвізового руху наших громадян. Це - результат Майдану. І водночас це також характерний приклад, що саме дає єдність Уряду, Парламенту і Президента», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 20 грудня.

  «Як і очікувалося, за наш європейський вибір Росія вводить торгівельні санкції проти українських товарів. Але і з цим ми впораємося і дамо належну відповідь Кремлю. Таку ж відповідь, як ми дали після відмови Росії реструктуризувати 3,5 мільярда доларів  так званого російського боргу, що був нічим іншим, як політичним хабаром Москви їхній маріонетці, що правила в Україні», - наголосив він.

  «Цей хабар був саме за те, щоб в Україні не було ані безвізового режиму, ані зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Саме тому Уряд України запровадив мораторій та зупинив  виплату цього боргу на користь держави-агресора», - підкреслив Арсеній Яценюк, додавши, що сума цього боргу майже рівна видаткам на національну безпеку і оборону України в 2016 році.

  Арсеній Яценюк нагадав, що два дні тому, 18 грудня, Європейська Комісія опублікувала остаточний звіт про повне виконання Україною плану дій з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом: «Цей звіт означає, що вже в наступному році ЄС зможе остаточно відкрити двері для безвізового руху наших громадян. Відкрити двері для українців до Європейського Союзу».

  «Таке досягнення важко переоцінити. Це означає, що межі єдиної Європи переходять на українсько-російський кордон, який нам потрібно повернути», - підкреслив Глава Уряду.

  Він наголосив, що головний автор цього успіху – українське суспільство та активні громадянські інститути: «Це - результат Майдану. І водночас це також характерний приклад, що саме дає єдність Уряду, Парламенту і Президента».

  Надання безвізового режиму, підкреслив Глава Уряду, є наслідком проведення реформ і свідченням того, що реформи здійснюються: «Для цього ми зробили багато. Україна виконала усі вимоги плану і відповідає критеріям держави, що може перебувати з Європейським Союзом у спільному безвізовому просторі».

  «Як Глава Уряду я радію цьому прогресу. І водночас ставлюся до нього зважено та розсудливо. Не маємо права заспокоїтися», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Зокрема, за словами Глави Уряду, у 2016 році мають повноцінно запрацювати всі антикорупційні органи: «Боротьба з корупцією - це не політичні гасла та порожні звинувачення політиків на телевізійних ток-шоу, а ґрунтовна робота детективів та слідчих, доведення вини кожного корупціонера та притягнення до відповідальності відповідно до закону новим і справедливим суддівським корпусом. Саме тому нам потрібна судова реформа».

  «Нам потрібна єдність для цілком конкретних дій та рішень», - додав він.

  Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності невідкладно схвалити Державний бюджет на наступний рік: «Бюджет - це політика держави на 2016 рік, а саме економічна стабільність, соціальне забезпечення, фінансування армії, реформування освіти і медицини, будівництво нової інфраструктури. Уряд і коаліція зуміють прийняти таке рішення».

  Крім того, на наступному тижні Парламент має схвалити зміни до податкового законодавства: «Це серйозний крок для розвитку бізнесу, зменшення податків і збільшення робочих місць в країні».

  Глава Уряду також нагадав, що з 1 січня розпочинає дію зона вільної торгівлі з Європейським Союзом: «Ми стаємо частиною найбільшого ринку в світі - ринку Європейського Союзу».