• In English
 • Міноборони: США і надалі допомагатимуть Україні реформувати військо
  опубліковано 20 грудня 2015 року о 11:21

  Обговоренню аспектів співпраці у військовій сфері була присвячена протокольна зустріч начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка з директором департаменту стратегії та політики Командування Збройних Сил США в Європі генерал-майором Девідом Алвіном і Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом.

  У ході зустрічі генерал армії України Віктор Муженко подякував за підтримку, яку США надають Україні на ниві реформування війська. Він також висловив зацікавленість у залученні іноземних фахівців до розробки керівних документів у нових для України сферах діяльності.

  Своєю чергою генерал-майор Девід Алвін підкреслив, що Україні варто вибудовувати власну систему підготовки, спираючись на власний бойовий досвід та особливості власної країни. США у цьому плані можуть лише допомогти та надати незалежну оцінку кінцевого результату.

  Коли обговорення торкнулося перебігу атитерористичної операції на Донбасі Джеффрі Пайєтт, зокрема, високо оцінив зусилля України для ефективного припинення вогню на лінії зіткнення. Головне, за його словами, найближчими днями – а надто під час святкування Нового року та Різдвадопомогти спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ прослідкувати за найбільш гарячими точками, аби Росія не отримала приводу для відновлення бойових дій.