• In English
 • В АМКУ продовжила роботу місія з питань створення в Україні системи моніторингу та контролю за наданням держдопомоги
  опубліковано 18 грудня 2015 року о 16:06

  16-18 грудня в Антимонопольному комітеті України представники Групи ЄС з підтримки України продовжили роботу Місії з питань створення в Україні системи моніторингу та контролю за наданням державної допомоги в рамках програми TAIEX (надалі – Місія).

  16 грудня у рамках Місії відбулась робоча зустріч представника директорату з конкуренції Європейської комісії Анн-Софі Дюпон та експерта Місії Крістофера Кірбі з Головою Антимонопольного комітету України Юрієм Терентьєвим, першим заступником Голови Комітету – державним уповноваженим Марією Ніжнік та державними уповноваженими Комітету Анною Артеменко та Світланою Панаіотіді.

  Також Анн-Софі Дюпон і Крістофер Кірбі обговорили з Анною Артеменко, Світланою Панаіотіді та представниками робочої групи з питань розроблення проектів нормативно-правових актів, передбачених Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (надалі – робоча група) підходи та досвід ЄС у сфері правового регулювання державної допомоги суб’єктам господарювання.

  За словами Анн-Софі Дюпон, надання державної допомоги спрямоване, зокрема, на досягнення громадських інтересів (суспільного блага), а також на виправлення неспроможності ринку. Створення в Україні системи моніторингу та контролю за наданням державної допомоги, беззаперечно, є надзвичайно важливим кроком. Вагома роль у цьому процесі належить саме Антимонопольного комітету України, який виступатиме як незалежний орган контролю та моніторингу за наданням державної допомоги.

  Крім того, експерти Місії Крістофер Кірбі та Дорота Мальгін обговорили з представниками робочої групи конкретні питання розроблення нормативно-правових актів з питань регулювання державної допомоги в Україні та запевнили у всебічній підтримці для подальшого вдосконалення діяльності Комітету на основі найкращих та дієвих механізмів європейських практик.