• In English
 • Центр психосоціальної реабілітації Києво-Могилянської академії надаватиме допомогу дітям із районів Сходу країни, де тривали бойові дії
  опубліковано 18 грудня 2015 року о 11:05

  У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відкрився Центр психосоціальної реабілітації, який надаватиме допомогу людям, котрі постраждали внаслідок військової агресії Російської Федерації. Це переселенці, учасники АТО, поранені, члени сімей поранених та загиблих бійців, жителі районів, де тривали бойові дії, в тому числі діти. Таких людей в Україні, на жаль, десятки тисяч, і всі вони потребують невідкладної фахової психологічної та соціальної допомоги та реабілітації.

  У відкритті центру взяли участь заступник Міністра освіти і науки Андрій Гевко, президент Києво-Могилянської академії Андрій Мелешевич, Київський міський голова Віталій Кличко.

  Заступник Міністра освіти та науки Андрій Гевко наголосив на значенні центру для всієї України. «Функції, які взяла на себе Києво-Могилянська академія у цьому проекті, надзвичайно важливі для країни. Ситуація з адаптацією дітей, постраждалих від військових дій на Сході, є надзвичайно актуальна. Наша країна вперше стикається з такою проблемою, і дуже добре, що Могилянка на це реагує.  Той досвід, який вже накопичений центром, потребує поширення», - зазначив заступник Міністра. За словами Андрія Гевка, сьогодні МОН розглядає ще один напрям роботи з військовими – залучення їх до патріотичної роботи у школах.

  Відкриваючи Центр, президент НаУКМА Андрій Мелешевич підкреслив, що до сьогодні Україна не знала таких трагедій, як війна, не брала участі у військових конфліктах. І для військових, і для суспільства в цілому– це новий виклик. «Ми дуже вболіваємо за те, що відбувається в країні, і намагаємося допомогти. Створення Центру – це відгук Могилянки на ті проблеми, з якими зіткнулася Україна», - зауважив Андрій Мелешевич .

  Київський міський голова Віталій Кличко подякував вищому навчальному закладу за те, що сьогодні столиця має професійний центр надання психотерапевтичної допомоги. Віталій Кличко також повідомив, що з квітня 2015 року спільно з Могилянкою столичні соціальні працівники розпочали реалізовувати пілотний проект з надання реабілітаційних послуг демобілізованим учасникам АТО та переселенцям. А сьогодні центр отримав окреме приміщення, що завдяки зусиллям НаУКМА, благодійників та спонсорів об лаштоване відповідно до сучасних стандартів міжнародного досвіду.

  Центр психосоціальної реабілітації створений за допомоги Мальтійської Міжнародної Служби (при підтримці Німецької Гуманітарної допомоги), ІТ-компанії «Інфопульс-Україна» та Київської міської державної адміністрації.