• In English
 • У Міністерстві оборони рішуче налаштовані викорінити ганебні корупційні явища
  опубліковано 17 грудня 2015 року о 18:06

  За підтримки Міністерства оборони Королівства Норвегія у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського завершився навчальний курс “Зміцнення доброчесності та інституціональне удосконалення у сфері управління персоналом”.

  Підсумовуючи результати заходу, організатори та учасники дійшли згоди, що відбулася корисна та відверта дискусія з питань проведення реформ у секторі оборони з метою розбудови доброчесності, прозорості та підзвітності, які сприятимуть удосконаленню системи кадрового менеджменту у Збройних Силах України.

  Навчальний курс допомогли організувати та провести фахівці Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS) Міністерства оборони Королівства Норвегія.

  “Завдяки нашим іноземним колегам учасники заходу змогли отримати широкий спектр інформації щодо принципів і стандартів міжнародних конвенцій та інших угод, які регулюють сучасну ефективну систему управління персоналом у державному секторі, у тому числі у збройних силах, ‒ підкреслив начальник Національного університету оборони України генерал-лейтенант Василь Телелим. ‒ Ці принципи та стандарти забезпечують захист державних службовців та військовослужбовців під час проходження служби від можливих зловживань керівниками структурних підрозділів і включають питання працевлаштування, просування по службі, систему заохочень тощо. Така модель державної служби базується на прозорих правилах, компетентності, відповідальності, верховенстві права і є передумовою сучасної демократії”.

  За словами директора департаменту кадрової політики Міністерства оборони України Олега Яцини, під час навчального курсу вкрай актуальним напрямком вивчення було питання проблематики корупції у системі державного управління та її можливі наслідки: “Надзвичайні питання стоять сьогодні перед Збройними Силами України саме у цій галузі ‒ досягти в системі управління персоналом доброчесності, викорінити прояви корупції й поштовхи до цих дій. На жаль, ці ганебні корупційні явища досі існують у військовому середовищі. У Міністерстві оборони рішуче налаштовані викорінити їх в роботі та запобігти можливим проявам!”

  Представник оборонного відомства Норвегії директор курсу полковник Брітт Бреструп висловила сподівання, що подібні роз’яснювальні просвітницькі навчальні заходи, які проводяться спільно з українською стороною, будуть мати неабияку користь та вже найближчим часом матимуть позитивні результати.