• In English
 • Наталія Микольська: Всі члени СОТ повинні дотримуватися встановлених правил
  опубліковано 17 грудня 2015 року о 17:47

  Україна є відкритою для глобалізованої та лібералізованої торгівлі. Закликаємо усіх вас продемонструвати прихильність єдиним глобальним правилам торгівлі, бо, як усі ми знаємо: не словом, а ділом. Із цими словами звернулась до учасників 10-ї Конференції міністрів СОТ у м. Найробі (Республіка Кенія) заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська. Під час свого виступу вона зазначила, що Україна є відкритою для бізнесу і торгівлі, і буде й надалі реформувати економіку, роблячи її ще більш привабливою для вітчизняного й іноземного бізнесу.

  «Всі члени СОТ повинні дотримуватися встановлених правил! Наше спільне завдання – адекватно реагувати на сьогоднішні економічні реалії та знаходити більш досконалі підходи, які виходять за рамки стереотипів і застарілих ярликів для країн. Так ми зможемо гарантувати, що СОТ забезпечить справедливу лібералізацію торгівлі та досягне прогресу у формуванні глобальних правил торгівлі», - наголосила Наталія Микольська.

  Вона зазначила, що, на жаль, ми є свідками того, як окремі члени СОТ не дотримуються взятих зобов’язань і запроваджують політично вмотивовані обмеження торгівлі. Наступного року Україна буде використовувати всі доступні інструменти для забезпечення дотримання своїх прав у рамках СОТ і зняття цих бар’єрів.

  «Ми готові налагоджувати повноцінні, конструктивні торговельні відносини з усіма членами СОТ із належною повагою до правил СОТ. Ми прагнемо бути надійним партнером у рамках СОТ, який своїм баченням та досвідом сприятиме виробленню членами рішень з метою досягнення подальшого прогресу у вирішенні питань порядку денного СОТ», - підкреслила Торговий представник України.

  Наталія Микольська розповіла про те, що із часу проведення попередньої Конференції Україна пройшла через серйозні випробування, в тому числі важку економічну та торговельну кризу, спричинену, насамперед, незаконною анексією Криму, військовим конфліктом на сході країни та подальшою втратою виробничих потужностей у зоні конфлікту, а також обмеженнями, запровадженими одним із великих регіональних торговельних партнерів.

  «Не зважаючи на труднощі, яких ми зазнаємо, Уряд України розпочав і послідовно й рішуче впроваджує важливі внутрішні реформи, спрямовані, насамперед, на стабілізацію макроекономічної ситуації. Оскільки експорт традиційно становить понад 50% ВВП нашої країни, торгівля є та залишатиметься вирішальною складовою подальшого відновлення зростання української економіки», - повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Відповідно, Україна залишається послідовним прихильником передбачуваної багатосторонньої торговельної системи, що базується на правилах, та подальшої лібералізації світової торгівлі. Цього року Україна ратифікувала Угоду про спрощення процедур торгівлі та була запрошена приєднатися до Угоди про державні закупівлі.

  «Закликаємо інших членів СОТ до поступу в прийнятті Угоди про спрощення процедур торгівлі з метою подальшого усунення нетарифних бар’єрів у торгівлі, зменшення бюрократичних перепон та скорочення пов’язаних із торгівлею витрат», - зазначила Наталія Микольська та додала: «Наш внесок спрямований, насамперед, на отримання практичних результатів шляхом впровадження креативних рішень. Маємо визначити та зміцнити позитивний вплив торгівлі не лише на економіку загалом, але й на економіки усіх країн, що розвиваються».