• In English
 • На житлові субсидії цього року буде використано близько 20 млрд. грн., на 2016-й закладено 35 млрд. грн., – Павло Розенко
  опубліковано 17 грудня 2015 року о 14:35

  «За кількістю родин, які ми планували залучити до програми субсидій, ми внутрішній план трохи перевиконали», - заявив у ефірі «5 каналу» Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

  «Ми планували, що приблизно 4,5 млн. родин нам вдасться залучити до програми субсидій, - повідомив Міністр. – Сьогодні понад 5 млн. українських родин вже отримують субсидії в новій реформованій системі».

  Порівнюючи цей показник із даними за аналогічний період 2014 року, Павло Розенко нагадав, що минулого року субсидії отримували 1 млн. домогосподарств. «Ми фактично у п’ять разів підвищили ефективність програми субсидій і залучили більше людей, які сьогодні абсолютно не відчувають великого негативу від підвищення цін на житлово-комунальні послуги і тарифів», - зазначив очільник Мінсоцполітики.

  «Я не можу сказати, що система працює ідеально, - додав Павло Розенко. – Але 5 млн. родин, які отримують субсидію, – це дуже добрий показник ефективності реформ, які проводить і Уряд, і Міністерство соціальної політики».

  Щодо перспективи програми житлових субсидій у 2016 році Міністр запевнив: «Якщо люди бачать, що не здатні у повному обсязі сплатити за житлово-комунальні послуги, то вони повинні продовжити свою участь у програмі субсидій, а ті люди, які не оформили субсидію, – подавати документи на її оформлення».

  «На сьогодні у нас було заплановано 24,5 млрд. грн. використати для програми житлових субсидій, - продовжив Павло Розенко. – За підрахунками Міністерства фінансів, які співпадають з нашими, реальний ресурс цього року буде на рівні від 17-18 до 20 млрд. грн.”.

  На основі отриманих даних про реальну кількість отримувачів субсидій і середній розмір субсидії по країні було визначено плани на 2016 рік. «За нашими підрахунками, - поінформував Міністр, - з урахуванням того, що ціни на газ на світовому ринку падають, і різких стрибків ціни на газ і житлово-комунальні послуги наступного року не буде, 35 млрд. грн., які закладаються у проект Державного бюджету України на 2016 рік, нам буде достатньо (для виплати субсидій)».

  При цьому Павло Розенко уточнив: «35 млрд. – це умовна цифра, нічим не обмежена. Якщо звернеться більше людей чи буде більшим розмір субсидії, ми дуже оперативно внесемо зміни до Державного бюджету і система субсидій отримає стільки коштів, скільки буде потрібно».

  «Відповідні виплати з Держбюджету є гарантованими, захищеними державою, - додав Міністр. – Це означає, що громадяни обов’язково отримають нараховані їм субсидії».

  Також Павло Розенко нагадав, що перерахунок субсидії на наступний період здійснюватиметься в автоматичному режимі, без участі громадян.