• In English
 • У Мінсоцполітики обговорили спільні проекти з ОБСЄ на 2016 рік
  опубліковано 17 грудня 2015 року о 14:24

  Сьогодні, 17 грудня, Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко зустрівся з Координатором проектів Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) Вайдотасом Вербою.

  Перший заступник Міністра висловив вдячність ОБСЄ як багаторічному надійному партнеру України. Зі свого боку, Вайдотас Верба запевнив, що організація й надалі реалізовуватиме проекти соціально-гуманітарного спрямування у нашій країні.

  Було обговорено плани співпраці на 2016 рік. З українського боку йшлося про зацікавленість у збереженні й розширенні програми ОБСЄ, спрямованої на допомогу у професійній адаптації і психологічній реабілітації демобілізованих військовослужбовців. 2015 року цією міжнародною організацією було надано допомогу у проведенні тренінгів із психологічної реабілітації 200 командирам військових підрозділів і 200 військовим  психологам. Представники Мінсоцполітики звернулися з пропозицією продовжити проведення тренінгів із залученням до них військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях.

  Йшлося і про підтримку в роботі з переміщеними особами, допомогу в убезпеченні соціальних працівників від синдрому професійного вигоряння, а також сприяння у вирішенні гендерних проблем.

  Василь Шевченко поінформував про заходи з децентралізації, які здійснюються в Україні, у контексті передачі владних повноважень і фінансування на місця – туди, де мешкають отримувачі соціальних послуг.

  Сторони домовилися продовжити консультації і остаточно погодити програму спільних дій на початку наступного року.