• In English
 • На Конференції міністрів СОТ, де вирішуються перспективи подальшої лібералізації міжнародної торгівлі, Україна відстоюватиме свої торговельні інтереси, - Наталія Микольська
  опубліковано 16 грудня 2015 року о 16:55

  Однією з найважливіших тем Конференції міністрів СОТ стане торгівля сільськогосподарськими товарами, зокрема скасування експортних субсидій у сільському господарстві та запровадження спеціального захисного механізму у торгівлі сільськогосподарськими товарами для країн, що розвиваються. Саме ці рішення сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності українських сільськогосподарських товарів на зовнішніх ринках. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, коментуючи порядок денний Конференції міністрів СОТ, що розпочалася 15 грудня у Найробі, Кенія за участю України.

  «Україна, як країна, що порівняно недавно вступила до СОТ, зробила вагомий внесок у лібералізацію торгівлі та здійснила суттєві поступки, зокрема, зобов’язалася не використовувати експортні субсидії на продукцію сільського господарства. Тому, враховуючи значний експортний потенціал сільського господарства, наша країна зацікавлена у подальшій лібералізації доступу на світовий ринок сільськогосподарської продукції», - написала вона у своїй стрічці у Фейсбук.

  Вона також додала, що принципову позицію України стосовно необхідності дотримання зобов’язань щодо лібералізації торгівлі, пріоритетності питань щодо торгівлі сільськогосподарськими товарами тощо було втілено у документі: «Текстова пропозиція до Декларації 10-ї Конференції міністрів».

  Крім того, за словами Наталії Микольської, важливе значення для України матиме засідання членів СОТ, які приєдналися до цієї організації після Уругвайського раунду: «З її допомогою Україна має можливість домагатися збільшення поступок з боку членів-засновників. Наша позиція у цьому питанні полягає у тому, що зобов‘язання України та інших членів, які нещодавно приєднались до СОТ, відповідно до процедури й статті ХІІ Угоди про заснування СОТ, є орієнтиром для вирівнювання зобов'язань членів-засновників».

  Зазначимо, що в рамках Конференції міністрів СОТ планується ухвалити рішення стосовно Програми роботи з питань електронної комерції, продовження мораторію на ініціювання суперечок за відсутності порушень положень Угоди ТРІПС, а також  Програми роботи щодо невеликих економік. Крім цього, передбачаються доповіді Генерального директора СОТ, Голови Конференції, голів Генеральної ради та інших органів СОТ, а також виступи учасників організації. Зокрема, виступ представників України заплановано на четвер, 17 грудня.

   

  Довідкова інформація на сайті СОТ за посиланням:

   https://www.wto.org/english/thewto_e/minist_e/mc10_e/mc10_e.htm

  Відео-трансляція з конференції:

   https://www.youtube.com/channel/UCyyyI8kdpx-wLllwB6BLzWw?noapp=1&app=desktop