• In English
 • ВДВ завершили формування національної складової штабу Литовсько-Польсько-Української бригади
  опубліковано 16 грудня 2015 року о 12:44

  У Любліні за участі делегації Генерального штабу та Високомобільних десантних військ Збройних Сил України відбулася зустріч координаційної групи щодо завершення формування, фінансування й підготовки національних складових Литовсько-Польсько-Української бригади.

  Учасники заходу обговорили актуальні питання стандартизації роботи офіцерів Збройних Сил трьох країн-учасниць у спільному штабі, що дислокуватиметься у місті Люблін. Також, торкнулися вироблення концепції управління підпорядкованими підрозділами. Важливо зазначити, що згідно з тристоронньою урядовою угодою, в цьому міжнародному військовому формуванні мовою спілкування, віддання наказів та документообігу визначено англійську.

  «Ми повністю укомплектували національну складову багатонаціонального штабу. Сьогодні кращі 18 офіцерів Високомобільних десантних військ Збройних Сил України стоять в одному строю з колегами з Польщі та Литви. Усі наші військовослужбовці є учасниками Антитерористичної операції і мають неоціненний для ЛитПолУкрбригу досвід виконання завдань в екстремальних умовах. Після злагодження штабу та підпорядкованих підрозділів ця бригада пройде сертифікацію за міжнародними стандартами і стане потужним багатонаціональним військовим формуванням східної Європи, яке буде здатним реагувати на виклики і загрози в регіоні та діятиме відповідно до мандату Організації Об’єднаних Націй», – зазначив перший заступник командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України генерал-майор Юрій Содоль.

  Нагадаємо, що наразі завершується процес формування штабу Литовсько-Польсько-Української бригади, відпрацювання документів та інструкцій. Офіційне відкриття ЛитПолУкрбриг заплановане найближчим часом за участі представників вищого політичного та військово-політичного керівництва країн-учасниць.