• In English
 • Голова Держенергоефективності запропонував новообраним головам міст співпрацю у сфері енергоефективності
  опубліковано 16 грудня 2015 року о 09:33

  15 грудня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у семінарі для міських голів «Сучасне управління містом», де презентував новобраним головам запроваджену Урядом програму з енергоефективності та звернув увагу на особливості її реалізації на регіональному і місцевому рівнях.

  За словами Голови Агентства, програма стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів довела свою ефективність.

  «Все починалося зі 140 кредитів на «негазові» котли у місяць, а сьогодні банки видають до 1000 «теплих» кредитів у день. Фактично за рік видано майже 74 тисяч кредитів на суму 1 млрд. 200 млн. грн. Це кошти, які вже працюють на внутрішньому ринку», - повідомив Сергій Савчук та акцентував на прозорості і доступності запропонованого механізму. Крім того, він нагадав, що за програмою позичальникам відшкодовано 200 млн. грн. з державного бюджету.

  Сергій Савчук наголосив на необхідності співпраці з місцевою владою, завдяки чому ця програма матиме ще більший попит серед населення.

  «Прикладом об'єднання зусиль Уряду і місцевих громад є Львівська область, де запроваджено регіональну підтримку з часткового  відшкодування відсоткової ставки за «теплими» кредитами. Це те до чого, я просив би Вас долучитися», - звернувся до міських голів Сергій Савчук та додав, що сьогодні Львівщина є лідером з реалізації державної програми, за якою видано «теплих» кредитів на суму 127 млн. грн.

  «Такий високий показник зумовлений тим, що львів'яни стали першими, хто почав  компенсувати 15-20% відсоткові ставки за «теплими» кредитами з обласного та місцевого бюджетів», - зауважив Голова Агентства та додав, що вже прийнято в різних регіонах країни 76 місцевих програм і наразі триває розробка ще понад 100 таких програм.

  У ході виступу Голова Агентства повідомив про напрацювання Уряду щодо запровадження механізму енергосервісу, завдяки якому буде можливість утеплити будівлі бюджетних установ.

  «Вже прийнято Закони щодо ЕСКО-механізму, підзаконні акти, затверджено примірний енергосервісний договір. Наразі працюємо над розробкою рекомендацій для сторін договору щодо процедури закупівлі. Разом з банками  створюємо стимули розвитку ринку та кредитних продуктів для ЕСКО», - повідомив він.

  До уваги міських голів також було представлено напрацювання у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, наведені приклади успішної реалізації проектів у цій галузі.

  Наприкінці виступу Сергій Савчук запросив голів міст до співпраці та побажав їм плідної роботи та успіхів у професійній діяльності.

  Довідково

  Семінар «Сучасне управління містом» організовано Всеукраїнським громадським об'єднанням «Клуб мерів» за підтримки Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Участь у заході взяли міські голови із 40 міст.