• In English
 • Міністр оборони нагородив військовослужбовців Литви, США та Канади
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 18:24

  Сьогодні у Міністерстві соціальної політики розпочалися консультації між урядами України та Ізраїлю щодо узгодження проекту угоди про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях економіки в Ізраїлі та Імплементаційної процедури А для застосування зазначеної угоди в секторі будівництва.

  У консультаціях з українського боку беруть участь заступники Міністра соціальної політики Сергій Устименко і Валерій Ярошенко, керівники департаментів і фахівці Міністерства, представники Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ України, Державної служби зайнятості, а також експерти. Ізраїльська сторона представлена делегацією, у складі якої – представники відповідних Міністерств і Посольства Ізраїлю в Україні.

  Відкриваючи консультації, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко висловив вдячність Державі Ізраїль за постійну підтримку України, зокрема за допомогу в оздоровленні дітей учасників антитерористичної операції, сиріт, дітей з шахтарських родин із Донецької, Луганської і Дніпропетровської областей.

  „Ми зустрілися, щоб розширити співробітництво і обговорити статті нового важливого для обох сторін документа”, - сказав заступник Міністра. Він нагадав про ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом Петром Порошенком базовий Закон України „Про зовнішню трудову міграцію”, який визначає правові і організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції і соціального захисту трудових мігрантів і членів їхніх сімей.

  Сергій Устименко повідомив, що Україна вже уклала 13 угод про взаємну трудову діяльність з низкою держав.

  „Мінсоцполітики вітає намір Ізраїлю започаткувати співробітництво з тимчасового працевлаштування українських працівників на умовах надання щорічної квоти і соціальних гарантій відповідно до ізраїльського законодавства з урахуванням домовленостей, які будуть досягнуті сторонами, - зазначив заступник Міністра. – Ми готові розділити з ізраїльською стороною відповідальність за унормоване працевлаштування і вживати заходи з попередження незаконного набору робочої сили”.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські подякував Мінсоцполітики за організацію консультацій. „Відносини наших країн були і залишаються теплими та інтенсивними, - сказав пан Посол, - Угода щодо працевлаштування – дуже важлива складова наших відносин”. Принагідно дипломат повідомив, що наступного тижня відбудеться візит Президента України до Ізраїлю.

  Після вступних слів розпочалося постатейне обговорення винесених на розгляд документів. Експертні консультації у Мінсоцполітики, як заплановано, триватимуть три дні.