• In English
 • Заява МЗС України щодо вироку Московського обласного суду Російської Федерації у справі незаконно утримуваного громадянина України Валентина Вигівського
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 18:00

  Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням російської влади засудити до 11 років позбавлення волі з відбуванням вироку у колонії суворого режиму громадянина України Валентина Вигівського, якого у вересні 2014 року було незаконно затримано на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим за сфабрикованим обвинуваченням у шпигунстві.

  Це вже 6 безпідставний вирок так званого “російського правосуддя” щодо українських політичних в’язнів, побудований на основі надуманих матеріалів.

  Протягом 15 місяців компетентні органи влади Російської Федерації здійснювали на громадянина України Валентина Вигівського психологічний тиск, намагаючись одержати від нього потрібні слідству свідчення та визнання своєї провини.

  Консульські посадові особи України майже 8 місяців з часу арешту не мали доступу до ув’язненого співвітчизника, судові слухання у його справі проходили у закритому режимі, що є свідченням  необ’єктивності та упередженості розгляду справи.

  МЗС України вважає інкриміновані Валентину Вигівському злочини безпідставними, рішення Московського обласного суду політизованим та наполягає на негайному звільненні нашого співвітчизника і його поверненні в Україну.