• In English
  • МІП: В Миколаєві і Маріуполі журналісти та блогери вчилися викривати фейки і перевіряти інформацію за методикою OSINT
    опубліковано 15 грудня 2015 року о 17:36

    11-12 грудня в Миколаєві та Маріуполі радник Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін проводив тренінги з пошуку інформації у відкритих джерелах для журналістів, активістів та блогерів.

    На тренінгах учасники навчилися технікам OSINT з метою викриття фейків і перевірки джерел інформації, а також викривати ознаки корупційної діяльності представників органів влади та проведення журналістських розслідувань. Учасники зможуть застосовувати отримані знання в своїй роботі.

    Координатор Центру громадських ініціатив «Східна брама» Ірина Перкова, яка стала співорганізатором та слухачем тренінгу, зазначила: «90% інформації можна отримати з відкритих джерел, які доступні абсолютно кожному, необхідно тільки вміти користуватися. І чим більше людей буде знати, як шукати інформацію, тим важче буде вести проти нас інформаційні і справжні війни. Такі проекти надають усім нам шанс «вимкнути» чужі голоси в своїй голові, взяти інформацію з першоджерела, проаналізувати та «включити» власну думку. Цей тренінг – інструмент для добування інформації, а це – більше мислячих громадян, а отже – свідоме суспільство, а отже – краще життя... Ось такий причинно-наслідковий зв'язок»

    Після нового року, навчання по проекту OSIN-тренінгів буде проводитися в Полтаві, Кременчуці, Рівному, Дніпропетровську, Черкасах та інших містах.

    Зазначимо, проект тренінгів з навчання регіональних журналістів технікам та методикам Open Source Intelligence (OSINT) проходить за підтримки фонду European Endowment for Democracy та Міністерства інформаційної політики України.

    Зазначені методики набули в журналістській діяльності сьогодні нового дуже важливого значення і успішно використовуються як закордонними журналістами, наприклад командою Bellingcat, так і в Україні – командами Inform Napalm, Канцелярська сотня, СХЕМИ, тощо.