• In English
 • Держводагентством підведені підсумки поливної кампанії 2015 року
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 15:34

  Враховуючи прогноз щодо посушливого нинішнього року, зусилля водогосподарських організацій були направлені на своєчасну підготовку державних зрошувальних систем до роботи у 2015 році.

  Відповідно до завдань, встановлених Держводагентством щодо підготовки меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2015 році, зрошувальні системи були своєчасно підготовлені для подачі води на площу 690,2 тис. га.

  У весняний період було заакумульовано в основних водосховищах 53 куб. км води для забезпечення населення та галузей економіки водою протягом року.

  Всі магістральні канали – Дніпро-Донбас, Дніпро-Інгулець, Головний Каховський, Північно-Кримський та канали Інгулецької зрошувальної системи були вчасно заповнені водою, що дало змогу сільгосптоваровиробникам з квітня розпочати інтенсивні поливи.

  Каналом Дніпро-Інгулець здійснено промивку річки Інгулець від забруднення гірничо-збагачувальними комбінатами Кривого Рогу за рахунок попусків води з Карачунівського водосховища в об’ємі 135 млн. куб. м, що дало можливість забезпечити сільськогосподарських виробників Херсонської та Миколаївської областей, які знаходяться в зоні дії Інгулецької зрошувальної системи, поливною водою належної якості.

  У цілому в Україні здійснено полив на площі 472,6 тис. га, у тому числі у Дніпропетровській області (27,9 тис. га), Запорізькій (45,9 тис. га), Миколаївській (26 тис. га), Одеській (40,3 тис. га), Херсонській (292,2 тис. га).

  Незважаючи на маловодний рік водогосподарські організації виконали договірні зобов’язання перед сільгоспвиробниками у повному обсязі.

  Державними водогосподарськими організаціями відповідно до укладених договорів подано води на полив на площу 387,0 тис. га, що на 7,3 тис. га більше, ніж за аналогічний період 2014 року, кратність поливу становила 4,3 раза, що на рівні минулого року.

  Зокрема, в Одеській та Херсонській областях для вирощування рису на площах відповідно 4,5 тис. га та 7,6 тис. га проведено заходи із затоплення цих площ згідно із технологіями його вирощування.

  Протягом поливного сезону державними водогосподарськими організаціями подано води на зрошення 1,2 млрд. куб. м води, що на рівні минулого року.