• In English
 • У Києві Агенція НАТО з питань забезпечення презентувала стан перебігу трьох проектів Цільових фондів НАТО
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 14:36

  Сьогодні, 15 грудня, у Києві Агенція НАТО з питань забезпечення (NSPA) презентувала стан перебігу трьох проектів Цільових фондів НАТО: зі знищення звичайних боєприпасів, легких озброєнь і стрілецької зброї та протипіхотних мін типу ПФМ-1, з логістики та стандартизації, а також медичної реабілітації військовослужбовців.

  На заході були присутні представники Міністерства оборони України, NSPA, Представництва Європейського Союзу в Україні та інші.

  У ході зустрічі присутні звернули особливу увагу на перебіг та виконання умов проекту зі знищення застарілих боєприпасів, легких озброєнь, стрілецької зброї, а також протипіхотних мін типу ПФМ-1.

  «Відповідно до Проекту Трастового Фонду НАТО, протягом 12 років було передбачено утилізувати понад 1000 одиниць переносних зенітно-ракетних комплексів, 133 тисячі тонн боєприпасів і 1,5 млн. одиниць легкого озброєння та стрілецької зброї, – повідомив заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський. – У результаті спільної роботи України та НАТО, в ході першого етапу вже утилізовано 1000 одиниць ПЗРК, 15 тисяч тонн боєприпасів та 400 тисяч одиниць легкого озброєння та стрілецької зброї».

  За словами Ігоря Павловського, на другому етапі Проекту Трастового Фонду НАТО передбачається утилізація 366 тис. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї, 73 500 тонн боєприпасів та 3,3 млн. протипіхотних мін типу ПФМ-1. На сьогодні 332 352 одиниць ПФМ-1 вже утилізовано.

  У ході зустрічі учасники заходу обговорили перебіг виконання положень проекту Трастового Фонду НАТО з логістики та стандартизації ЗС України, який передбачає вдосконалення національної системи кодифікації, підвищення можливостей управління логістичними поставками у війську та покращення спроможностей управління стандартизацією.

  «На сьогодні Україна чітко дотримується виконання проектів трастових фондів. Зокрема, в Одеській області на базі 46-го об’єднаного центру забезпечення вже діє пілотний проект з логістики та відбувається вдосконалення національної системи кодифікації відповідно до стандартів НАТО, – зазначив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв. – Також ми розробляємо програмне забезпечення, яке дозволить нам вирахувати, яку кількість речового забезпечення отримав військовий, коли він потребуватиме його заміни чи доукомплектування».

  За словами Юрія Гусєва, незабаром логістична система Збройних Сил України повністю перейде на електронну платформу, а також з’явиться логістична доктрина ЗС України.

  Допомога НАТО в галузі медичної реабілітації передбачає належне медичне забезпечення українських військовослужбовців, а також підтримку системи медичної реабілітації в Україні, закупівлю обладнання для надання довготривалих реабілітаційних послуг військовослужбовцям ЗС України.

  Дворічний проект Трастового фонду НАТО вартістю 2,25 млн. євро розпочнеться на початку 2016 року.

  «Планується закупівля нового обладнання для Львівського військового госпіталю та госпіталю Національної гвардії в смт Нові Санжари. Також отримають допомогу медичні заклади у Харкові, Києві та Ірпені», – повідомив Перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко.

  Окрім цього, було вирішено розпочати виконання додаткових проектів у сфері безпеки і оборони, а також покращення сумісності Збройних Сил України зі збройними силами країн НАТО. У ці проекти входить покращення системи управління та зв’язку, а також кібербезпека.