• In English
 • Павло Хобзей: Потрібно піднімати престижність професійної освіти як однієї з кращих освітніх траєкторій професійного розвитку
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 14:27

  15 грудня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея з директором департаменту професійної освіти і зайнятості GOPA Consultants (Федеративна Республіка Німеччина) Мартіном Еглітца та регіональним директором Інституту з Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів (DVV International) Анітою Якобсоне.

  У зустрічі також взяли участь директор департаменту професійно-технічної освіти МОН України В’ячеслав Супрун, заступник директора департаменту професійно-технічної освіти – начальник відділу організаційно-педагогічної діяльності та соціальних питань Вікторія Карбишева. Під час зустрічі сторони обговорили розвиток професійно-технічної освіти в Україні та освіти для дорослих.

  Павло Хобзей підкреслив важливість підтримки міжнародними партнерами реформ в українській освіті та розповів про діяльність Міністерства у сфері освітнього законодавства. За словами заступника Міністра, сьогодні закінчується робота над законопроектами «Про професійну освіту» і «Про освіту». Відповідно до проектів законів передбачається, що більшість закладів середньої-спеціальної освіти, колишні технікуми, продовжуватимуть свою освітню діяльність у структурі професійної освіти.

  Окрім того, якщо буде прийнятий закон «Про освіту», змінюватиметься структура середньої освіти. Для учнів після 9 класу при переході до старшої школи запроваджуватиметься тестування, за результатами якого школярі матимуть три траєкторії продовження навчання. Перша – це багатопрофільний академічний ліцей, який буде готувати школярів до вступу у заклади вищої освіти. Друга траєкторія навчання – професійний ліцей, третя – професійний коледж. Професійні ліцеї готуватимуть кваліфікованих робітників, професійний коледж – молодших спеціалістів. Передбачається, що студенти професійних ліцеїв та коледжів за бажанням матимуть можливість продовжити своє навчання у вищих навчальних закладах. «До початку реформи нам потрібно підняти престижність професійної освіти як однієї з кращих освітніх траєкторій професійного розвитку», - наголосив Павло Хобзей.

  Заступник Міністра зазначив, що професійна освіта також під час реформування потребує експертної міжнародної підтримки щодо підручників, програм та методичних матеріалів для професійних закладів. Також актуальним залишається питання оснащення та кадрового забезпечення для незалежних професійних центрів кваліфікації, які передбачають сучасне обладнання та висококваліфікованих майстрів. 

  Павло Хобзей повідомив, що Міністерство підтримує пропозицію, котра пролунала під час парламентських слухань 9 грудня 2015 року, щодо розробки спеціального закону про освіту для дорослих та пропонує міжнародним експертам долучитися до цього питання. Заступник Міністра нагадав, що інститути післядипломної педагогічної освіти є частиною освіти для дорослих та підкреслив важливість збереження цих установ як одного з каналів комунікації між Міністерством і вчителями.