• In English
 • У Чернігівському Військово-історичному музеї діє виставка нагород Збройних Сил України
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 12:55

  У Чернігові, у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.Тарновського, віднедавна працює виставка «Нагороди та відзнаки Збройних Сил України».

  Метою експозиції, відкриттю якої сприяли військовослужбовці Чернігівського гарнізону, є вшанування пам’яті українських воїнів, які загинули в зоні АТО боронячи незалежність країни, та підвищення рівня військово-патріотичного виховання молоді. Тут представлені бойові ордени України, медалі Міністерства оборони України та державні нагороди.

  На виставці представлена Зірка Героя України (копія). До речі, першим відзнакою Президента України «Герой України» з врученням ордена «Золота зірка» за особисту мужність і героїзм, виявлені під час проведення льотних випробувань нової авіаційної техніки, 21 серпня 1999 року було нагороджено Галуненка Олександра Васильовича – льотчика-випробувача Авіаційного науково-технічного комплексу імені О. К. Антонова, випускника Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків 1968 року. Серед нагороджених випускників училища – перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. На сьогодні званням Герой України відзначені 417 осіб. З них – 158 з врученням Зірки Героя України, тобто за військові заслуги. 145 Героїв отримали вищу державну нагороду посмертно.

  З початком війни за Незалежність України на сході нашої держави багато чернігівців пішли боронити рідну землю. Чимало з них віддали своє життя. За виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі звання Героя України посмертно присвоєне Олегу Міхнюку. Він є повним кавалером Ордена “За мужність”.

  Сучасні державні нагороди засновувались у мирний час. Сьогодні ж вони набувають іншого значення, іншого емоційного сприйняття. Часто це – нагороди заслужені ціною життя. Орден «За мужність» III ступеня один з найбільш поширених, яким нагороджують бійців, в тому числі посмертно. Книга пам’яті, яка створена в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського містить інформацію про 75 нагороджених цим орденом чернігівців посмертно.

  Особливе ставлення сьогодні викликає орден «Богдана Хмельницького». Заснований для вшанування ветеранів війни, нині – бойовий орден яким нагороджуються офіцери. 13 чернігівців посмертно були відзначені цією нагородою III ступеня.

  На виставці можна побачити медалі, які є державними нагородами та відзнаками Міністерства оборони України. Експонуються фотографії та документи нагороджених.

  У відкритті виставки взяли участь учні Чернігівської загальноосвітньої школи № 9 та рідні й близькі загиблих на війні чернігівців.

  Виставка працюватиме до кінця лютого 2016 року.