• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
  опубліковано 14 грудня 2015 року о 12:51

  Обстановка в районі антитерористичної операції залишається напруженою. Прикордонники продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та бойовиками.

  Протягом доби обстрілів прикордонних підрозділів та місць несення служби співробітників прикордонного відомства з боку незаконних збройних формувань не було. В межах Луганської та Донецької областей прикордонними нарядами було зафіксовано 4 безпілотні літальні апарати, які російські найманці використовують для повітряної розвідки. Зокрема, 2 БПЛА виявили на напрямку н.п. Зоря, ще 2 неподалік Маріуполя та Сартани. Крім того, політ 1 безпілотника помітили вздовж українсько-російського кордону навпроти ділянки відділу прикордонної служби «Красна Талівка». Він рухався над територією Росії.

  Вчора в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Лисичанськ» прикордонний наряд спільно з співробітниками Національної поліції затримав громадянку України, яка сприяла діяльності незаконних збройних формувань та причетна до незаконних громадських організацій. Наразі її для подальшої перевірки передали співробітникам поліції.

  Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи, направлені на припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. В районі населеного пункту  Новотроїцьке зведеною мобільною групою затримано 2 автомобілі з вантажем штучних ялинок та м’ясопродуктів на суму майже 40 тисяч гривень. Автомобілі прямували на неконтрольовану територію без належних документів в об’їзд визначених дорожніх коридорів. Транспортні засоби передані представникам фіскальної служби для прийняття правового рішення.

  Через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Зайцеве» та «Новотроїцьке» прослідувало 56 вантажних автомобілі з гуманітарним вантажем від Світової продовольчої організації ООН Представництва верховного комісара ООН в справах біженців, Міжнародного комітету «Червоний Хрест» та філії компанії «Людина в біді». Автівки перевозили продукти харчування та медикаменти загальною вагою понад 1 тисячу тонн.