• In English
 • Олексій Павленко: Аграрна галузь є найбільш інвестиційно привабливою
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 18:06

  «Важливим питанням для малого та середнього агробізнесу в Україні є доступ до фінансово-кредитних ресурсів. Умови для кредитування, які наразі пропонують вітчизняні банки, невигідні для підприємців. Тому Мінагрополітики продовжить впровадження нового фінансового інструменту – аграрних розписок, що передбачає отримання коштів під заставу майбутнього урожаю. В 2016 році плануємо запустити механізм аграрних розписок по всій країні. За даними експертів, очікуваний економічний ефект складає понад 2 млрд. грн.», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці у Фейсбук.

  Міністр нагадав, що за 9 місяців 2015 року обсяги капітальних інвестицій у сільське, лісове та рибне господарство зросли на 18,1% порівняно з відповідним періодом минулого року і склали майже 17,2 млрд. грн. Загалом, у цьому році в аграрну галузь залучено інвестицій близько 1 млрд. доларів США. До 2020 року планується збільшити цю суму до 8 млрд. дол. США.

  Зокрема, наступного року за підтримки Світового банку, Мінагрополітики повинно запустити проект системи зрошення 5 областей на півдні України. Очікується, що в результаті цих заходів відбудеться збільшення урожайності та підвищення доходів сільгоспвиробників.

  «Ми ведемо активну роботу з Європейським інвестиційним банком, яку, сподіваюсь, завершимо до кінця року, щодо залучення 10 млрд. грн. кредитних грошей для агросектору. Це ті гроші, на які очікують українські аграрії», - наголосив Міністр Олексій Павленко.