• In English
 • Під час аукціону на Львівщині рекордно зросла вартість оренди землі - в 11 разів
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 11:15

  У Львівській області 10 грудня відбувся черговий земельний аукціон, організований працівниками Головного управління Держгеокадастру регіону. Інвестори придбали права оренди на вісім земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів). Землі загальною площею 356,5 га знаходяться на території Сокальського та Буського районів.

  Найбільше зросла вартість оренди земельної ділянки площею 109 га у Княжівській сільській раді Сокальського району Львівщини. Під час торгів ставка річної оренди зросла у 11 разів – з 45 до 508 тис. гривень. На сьогодні це найдорожчий продаж на Львівщині. Інвестор щорічно сплачуватиме до місцевого бюджету 46% від нормативної грошової оцінки (при встановленому законодавством мінімальному рівні у 3%).

  За підсумками аукціону розмір річної орендної плати за всі земельні ділянки збільшився з 0,3 до 1,4 млн. гривень. Кошти отримуватимуть бюджети місцевих громад області.

  «Від початку року це 19 земельний аукціон, організований землевпорядною службою Львівщини. Спостерігається тенденція до збільшення зацікавленості потенційних інвесторів, готових вкладати гроші у ведення сільського господарства у регіоні», – відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

  У поточному році на аукціонах землевпорядники передали у користування 129 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів). Інвестори оброблятимуть землі загальною площею - 3 тис. гектарів. Сумарна річна орендна плата встановлена на рівні 6,3 млн. грн. при початковій вартості 2,5 млн. гривень.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».