• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд зменшив боргові зобов'язання на 6 млрд. доларів. Ми навчилися брати кредити і зменшувати борги
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 11:15

  «Коли ми прийшли, у нас було 73 мільярди зовнішніх боргів. На сьогодні сума боргових зобов’язань України становить 66 мільярдів доларів. Мінус 6 мільярдів – це відповідь тим, які кажуть, що ми беремо кредити і збільшуємо борги. Ми навчилися брати кредити і зменшувати борги», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у Парламенті під час звіту Уряду України за рік роботи в рамках «Години запитань до Уряду» у п’ятницю, 11 грудня.

  Він підкреслив, що Уряд бере ці кредити «виключно тому, щоб замістити дорогі кредити, які брали попередні уряди, дешевим і довшим ресурсом і зменшити боргове навантаження».

  Арсеній Яценюк висловив вдячність Парламенту за ухвалення рішень щодо підтримки реструктуризації боргових зобов’язань країни: «Коли ми прийшли в українську владу, загальний обсяг заборгованості України становив 73 мільярди американських доларів. Не ми брали ці борги – за чотири роки колишнього режиму вони взяли 35 мільярдів доларів. Ми провели реструктуризацію, завдяки якій списали частину боргів, а іншу частину боргів переклали на чотири роки».

  Глава Уряду зазначив, що завдяки операції реструктуризації Уряду вдалося на 2016 рік зменшити суму обслуговування державних боргів майже на 10 мільярдів гривень.

  Окрім того, завдяки спільному рішенню Уряду і Парламенту були реструктуризовані заборгованості Ощадного банку та Укрексімбанку: «Ми реструктуризували заборгованість «Укрзалізниці», КБ «Південне», Укравтодору».

  «Наше спільне завдання по зменшенню боргів і по зменшенню боргового навантаження виконується», - сказав Арсеній Яценюк.