• In English
 • Олексій Павленко: Цього року інвестиції в агросектор України склали більше мільярда доларів США
  опубліковано 10 грудня 2015 року о 15:44

  «Агросектор - не просто політичний важіль, це невід'ємний елемент нашої геополітики та позиціонування на світовій арені. Бути третім у світі експортером агропродукції - це ще й геополітичний вплив. За цей рік ми експортували рекордні 34,6 млн. тонн зернових і не збираємося на цьому зупинятися», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час інтерв’ю виданню «Латифундист».

  Міністр зауважив, що в сільському господарстві нашої країни зайняті понад 3 млн. осіб, а це понад 17 відсотків від усіх зайнятих. Це великий кластер, який виробляє близько 14% ВВП.

  Крім того, за словами Олексія Павленка, Україна має всі шанси подвоїти поставки зернових за наявності відповідного фінансування. Зростання фінансування забезпечить додатковими добривами, хімією, насінням, технікою тощо. Необхідна також реалізація великих проектів по відновленню системи зрошення в південних регіонах України.

  «Більше мільярда доларів інвестицій зайшли в АПК цього року. Це насіннєвий напрямок - заводи, які будують «Монсанто» і «КВС». Завдяки відкриттю нових ринків, величезні інвестиції пішли також на переробку соняшнику. Так, зараз 97% китайського імпорту соняшникової олії становить українська продукція. Індія також нарощує обсяги споживання нашого масла. Це все підтверджує довіру до вітчизняного АПК і величезний інтерес до нього», - наголосив Олексій Павленко.