• In English
 • Еміне Джеппар: "Вікіпедія має стати популярним джерелом інформації про кримських татар"
  опубліковано 10 грудня 2015 року о 11:58

  Представники кримськотатарської громадськості, української версії всесвітньої енциклопедичної мережі «Вікіпедія» та Міністерства інформаційної політики України домовилися про співпрацю у створенні та поширенні матеріалів про кримських татар українською й англійською мовами.

  Координацію взаємодії учасників зустрічі було покладено на її організатора – радника Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар.

  За словами виконавчого директору ГО «Вікімедіа Україна», адміністратора розділу Вікіпедії українською мовою Наталії Тимків, українську Вікіпедію необхідно насичувати оригінальним фото- та текстовим контентом про кримськотатарський народ.

  «Сьогодні на україномовній версії мережі існує всього 343 статті про кримських татар. Англійською мовою ще менше – 154 статті. Цей показник дуже низький, враховуючи запит на знайомство з народом – його культурою, мовою, історією, видатними особистостями, пам’ятками тощо», – зазначила Наталія Тимків.

  «Всі статті Вікіпедії класифікуються як «звичайні», «добрі» та «обрані» (відмінні) залежно від якості контенту. Про кримських татар є тільки одна «добра» стаття – про Мустафу Джемілєва. Всі інші потребують доопрацювання», – наголосив Сергій Чемерис, член ГО «Вікімедіа Україна», редактор Вікіпедії.

  Радник Міністра Еміне Джеппар вважає, що Вікіпедія має стати популярним джерелом інформації про кримських татар, як в Україні, так і за її межами.

  За її словами, учасники зустрічі домовились про розробку переліку необхідних публікацій про кримських татар в різних сферах – від історії та етнографії до учасників національно-визвольного руху.

  «Наші експерти підготують відповідний перелік публікацій про Крим та кримських татар, на основі яких потім будуть готуватись самі матеріали. Це дозволить значно розширити коло людей, які зможуть професійно готувати матеріали про кримських татар, – розповіла Еміне Джеппар. – Окрім іншого, в січні, планується організація першої групи з «вікі-вишколу», яка буде вивчати те, як редагувати та викладати матеріали у Вікіпедії».

  Українська Вікіпедія була створена 30 січня 2004 року та займає 16-те місце за кількістю статей серед майже 300 мовних розділів мережі. Перша створена стаття була присвячена атому. Розділ Вікіпедії кримськотатарською мовою було започатковано 12 січня 2008 року. Станом на 9 грудня 2015 року кримськотатарський розділ Вікіпедії містить 4392 статей.