• In English
 • Мінекономрозвитку планує залучити наступного року 5 млрд. дол. прямих іноземних інвестицій
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 15:30

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у 2016 році планує залучити 5 млрд. дол. прямих іноземних інвестицій. Про це заявив  Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус 9 грудня під час публічного звіту членів Уряду економічного блоку щодо виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

  «Ми очікуємо і ставимо собі за мету, щоб прийшли в нашу країну, як мінімум, три особливо крупних іноземних інвестори та створили разом з нами свою історію успіху. Всього ставимо завдання залучити наступного року в нашу країну 5 млрд. дол. прямих іноземних інвестицій», - сказав Міністр.

  Айварас Абромавичус також наголосив, що з 1 січня 2016 року «на повну потужність запрацює зона вільної торгівлі з ЄС», що сприятиме розвитку експорту, а також залученню інвестицій. «Це історична віха для нашої країни і нашої економіки, яка відкриває великі можливості як для експорту, так і залучення інвестицій», - сказав він.

  Крім того, за його словами, наступного року планується створення 8 торгових представництв України за кордоном, що сприятиме підтримці вітчизняних експортерів.

  Міністр також повідомив, що серед планів Міністерства на 2016 рік - забезпечення входження України в ТОП-50 рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку Doing Business.  «Наступного року обов'язково ввійдемо в ТОП-50 найкращих країн, що стосується легкості ведення бізнесу Doing Business. І за нашими планами ще через рік – у двадцятку», - сказав Айварас Абромавичус, додавши, що Міністерство розробило дорожню карту на наступний рік, яка передбачає 27 кроків, щоб опинитися на 46 місці Doing Business.