• In English
 • На Чернігівщині для учасників АТО виділили ділянки з земельного фонду одного з держпідприємств
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 15:36

  У Чернігівській області учасники АТО отримають ділянки із земельного фонду державного підприємства «Деснянське» Інституту сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук України. Місце розташування земель є зручним, бо вони знаходяться поблизу обласного центру. З ініціативою про виділення ділянок із земель держпідприємства виступило Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області. Упродовж тривалого часу визначені земельні масиви «Деснянське» не використовувало.

  Ініціативу землевпорядної служби підтримало керівництво облдержадміністрації. В результаті вдалося досягнути домовленості з Національню академією аграрних наук України та виділити землю для потреб учасників АТО. Своєю постановою НААН вилучило із постійного користування 37 га земель сілськогосподасрького призначення.

  Вже 8 грудня земельні ділянки розподілили між військовослужбовцями та членами родин загиблих. Власника конкретного наділу визначали максимально відкрито, шляхом проведення жеребкування. За рахунок земель ДП «Деснянське» 366 учасників АТО змогли отримати ділянки для своїх потреб.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.