• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 12:49

  Прикордонники продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та бойовиками. Обстановка в районі антитерористичної операції залишається напруженою.

  Протягом доби обстрілів прикордонних підрозділів з боку незаконних збройних формувань не було.

  Вчора прикордонні наряди продовжували фіксувати польоти безпілотних літальних апаратів в районі проведення АТО та на адміністративній межі з АР Крим. Зокрема, російські найманці застосовували БПЛА та здійснювали повітряну розвідку в районі н.п. Березове та Ніконоровка. Ще 2 безпілотники зафіксовані на напрямку Мису Кутара та станції Сиваш. Про це поінформовано підрозділи ЗС України. Крім того, співробітники прикордонного відомства в межах Херсонської області виявили політ  російського вертольоту Мі-8 вздовж адміністративної межі над територією тимчасово окупованого Криму.

  На Донеччині прикордонники затримали члена незаконних збройних формувань. Ним виявився 24-річний чоловік. У ході встановлення обставин з'ясувалося, що протягом тривалого часу він брав безпосередню участь в збройному конфлікті на території Новоазовського району. Крім того, громадянин визнав свою участь у незаконних збройних формуваннях та повідомив, що входив до складу Семенівського батальйону окремого мотострілкового полку. Для проведення слідчих дій затриманого передали співробітникам Національної поліції у Донецькій області.

  За добу прикордонними нарядами та зведеними мобільними групами затримано 5 транспортних засобів, якими здійснювалось перевезення товарів на неконтрольовану територію. Вартість вантажів сягає більше 160 тисяч гривень.

  Зокрема, прикордонним нарядом Луганського загону в районі н.п. Трьохізбенка затримано автомобіль, в якому перевозили 22 мобільні телефони вартістю 70 тисяч гривень. Він слідував без належних документів в об’їзд контрольних пунктів. Ще 2 транспортні засоби прикордонники спинили на контрольному посту «Майорськ». Вони були завантажені товарами народного споживання, м’ясом та грибами на 45 тисяч гривень. Крім того, в районі н.п. Новотроїцьке зведеною мобільною групою затримано 2 автомобіля з кавою та кондитерськими виробами на суму 50 тисяч гривень. Всі транспортні засоби передані представникам ДФС для прийняття правового рішення.

  Через контрольний пункт «Георгіївка» до Мар’їнки прослідували вантажні автомобілі з гуманітарними вантажами від Міжнародного Комітету Червоного Хреста та благодійної організації «Людина в біді». 3 автівки везли 7 тонн різних вантажів.

  Також 4 вантажні автомобілі з гуманітарним вантажем від благодійної організації «Людина в біді»  прослідували через контрольний пункт «Зайцеве». До неконтрольованої території вони перевозили майже 30 тонн засобів гігієни для дорослих та дітей.