• In English
 • "Національне законодавство у сфері насінництва та розсадництва приведено у відповідність до законодавства ЄС", - Владислава Рутицька
  опубліковано 08 грудня 2015 року о 19:23

  Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами». 

  «Метою Закону є приведення національного законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до законодавства ЄС, що передбачено Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом. Перегляд чинних норм у даній сфері зумовлений необхідністю забезпечити ефективне виконання зобов’язань з українського боку, а також потребою створення належного законодавчого підґрунтя для роботи вітчизняних товаровиробників в новому конкурентному середовищі», - наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

   Законопроект передбачає:

  1. Удосконалення системи сертифікації насіння та підтвердження відповідності.

  2. Удосконалення процедури реєстрації сортів рослин.

  3. Посилення гарантій щодо відкритості, прозорості й системності державного нагляду (контролю), дотримання принципів неупередженості, прозорості та доступності процедур підтвердження відповідності посівних якостей насіння та садивного матеріалу/реєстрації сортів рослин та конкурентних засад розвитку підприємницької діяльності.

  4. Посилення відповідальності за поширення  неякісного насіння та садивного матеріалу.